Przedwiośnie z małym „ale”…

Sprawdźmy, co nas czeka w pogodzie na początku drugiej połowy lutego. Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę.

W ŚRODĘ [15.02.2023] – rano będzie jeszcze pochmurno, zwłaszcza w centrum i na północy regionu. W ciągu dnia z południa regionu będą postępować w kierunku północnym przejaśnienia, a nawet coraz większe rozpogodzenia 🌤️ Po południu w całym woj. śląskim będzie wręcz słonecznie 🌞 Nigdzie nie przewiduję opadów.

Temperatura maksymalna dzięki coraz silniejszej operacji słonecznej sięgnie po południu ok. 7/9°C. To będzie całkiem przyjemny przedwiosenny dzień. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych. Ciśnienie będzie cały czas wolno spadać do ok. 1027 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zróżnicowane od małego po całkowite. Nigdzie nie powinno padać. Temp. min. ok. -2/1°C. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W CZWARTEK [16.02.2023] – w całym województwie śląskim bez opadów, tak więc parasole nie będą nam potrzebne. Zachmurzenie będzie zróżnicowane od dużego z przejaśnieniami 🌥️ po małe 🌤️ Będą to jednak głównie chmury piętra wysokiego.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 7/9°C, a więc czeka nas ciąg dalszy przedwiośnia. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1025-1023 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie małe umiarkowane wzrastające stopniowo do dużego. W większości regionu na ogół jeszcze bez opadów.

Temperatura minimalna wyniesie ok. -1/2°C. Wiatr powieje słabo z południowego zachodu. Ciśnienie w drugiej części nocy zacznie delikatnie spadać.

W PIĄTEK [17.02.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie w województwie śląskim będzie przeważnie duże i całkowite. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu 💧

Temperatura maksymalna wystąpi dopiero późnym popołudniem i wieczorem i wyniesie ok. 7/8°C. Wiatr umiarkowany, a po południu i wieczorem okresami dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1015 hPa.

Podsumowując, najbliższe dni przyniosą nam termiczne przedwiośnie. A co dalej? Wstępnie w sobotę czeka nas ciąg dalszy przedwiosennej temperatury, ALE prawdopodobnie miejscami pojawi się deszcz i dość silny wiatr.

Jest to oczywiście na razie prognoza orientacyjna, która będę aktualizował. Szczegółowa prognoza na cały weekend ukaże się tradycyjnie w czwartek. Już teraz zapraszam.