7-dniowa prognoza pogody dla wybrzeża Bałtyku

Kilka słów dla osób przebywających na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jakiej pogody mogą spodziewać się w najbliższych siedmiu dniach?

W SOBOTĘ [16 LIPCA 2022] – z zachodu na wschód będzie przemieszczać front z opadami deszczu. Najgorsza pogoda w woj. pomorskim, gdyż tam fatalna pochmurna i deszczowa 🌧️ aura utrzyma się przez większość dnia. W części zachodniej (w woj. zachodniopomorskim) lepsza sytuacja, gdyż opady wystąpią głównie rano, a w ciągu dnia pojawią się w wielu miejscach przejaśnienia i rozpogodzenia ⛅ Temp. max. ok. 13/17°C

W NIEDZIELĘ [17 LIPCA 2022] – drugi dzień weekendu przyniesie lepszą pogodę praktycznie na całym wybrzeżu. Przede wszystkim nie będzie padać i miejscami pojawią się przejaśnienia oraz rozpogodzenia ⛅ Temp. max. ok. 14/18°C.

W PONIEDZIAŁEK [18 LIPCA 2022] – rano przez wybrzeże z zachodu na wschód będzie przechodził kolejny front, który przyniesie większe zachmurzenie i lokalnie przelotne opady 🌧️ głównie w środkowej i wschodniej części wybrzeża. Później w ciągu dnia na ogół już opadów, ale przeważać będzie duże zachmurzenie. Temp. max. ok. 18/23°C. Najcieplej na zachodzie regionu.

KOLEJNE DNI [19-22 LIPCA 2022] – prawdopodobnie przyniosą w zdecydowanej większości wybrzeża lepszą pogodę, będzie więcej Słońca 🌤️ wyższa temperatura, no i na ogół bez opadów. Jest to oczywiście prognoza orientacyjna, która może ulec zmianie.