Wstępna prognoza pogody na Majówkę

Ostatnie dni kwietnia przyniosą nam zapowiadane umiarkowane ocieplenie. Czy Majówka 2021 będzie chłodna, a może nawiedzą nas zapowiadane przez niektóre media upały? 🙂

Ostateczna i szczegółowa trzydniowa prognoza na całą Majówkę, nie tylko dla Śląska, ale i całego kraju, ukaże się 30 kwietnia.

Dzisiejsza aktualizacja prognozy na Majówkę dla woj. śląskiego brzmi następująco: w dniach 1-3 maja przeważać będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami i całkowite. Nie obejdzie się bez deszczu. Najgorzej zapowiada się niedziela 2 maja, gdyż w tym dniu spadnie sporo deszczu, możliwe będą nawet burze i mocniej powieje. W pozostałe dni majówki też może popadać, ale nie w całym regionie.

Jeśli chodzi o temperaturę, to jak już pisałem, nie grożą nam ani zapowiadane przez jednych upały, ani też zapowiadany przez innych śnieg. W sobotę temperatura max. ok. 10/13°C, w niedzielę ok. 12/16°C, w poniedziałek ok. 10/11°C.

Pytacie o pogodę nad morzem. Tam prawdopodobnie mniej opadów i nieco większa szansa na przejaśnienia, temperatura przeważnie ok. 8/12°C.

W piątek przedstawię szczegółową prognozę dla całej Polski na całą Majówkę 🙂