Jaka pogoda w nowym tygodniu?

Czas niestety szybko leci, dobiega już końca pierwszy miesiąc meteorologicznego lata. Jakiej pogody możemy oczekiwać w ostatnich dniach czerwca?

PONIEDZIAŁEK [26.06.2023] – od rana do wieczora w całym woj. śląskim dużo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Bez opadów.

Temp. max. po południu wyniesie ok. 26/28°C, a więc zrobi się gorąco. Wiatr słaby z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1013 hPa.

Dodam, że wieczorem do zachodniej i północno-zachodniej części POLSKI dotrze front z opadami deszczu 🌧️ i konkretnymi burzami ⛈️

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie w woj. śląskim początkowo małe, stopniowo wzrastające od zachodu do dużego i całkowitego. Na wspomnianym froncie w drugiej części nocy oraz nad ranem wystąpią w całym regionie opady deszczu 🌧️ W wielu miejscach obudzą nas grzmoty⛈️

Temp. min. ok. 15/18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz chwilami porywisty, z południa, skręcający za frontem na zachodni. Ciśnienie ok. 1012 hPa.

WTOREK [27.06.2023] – zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po małe 🌤️ Rano miejscami wystąpią jeszcze zanikające opady na przechodzącym froncie, później na ogół bez opadów, tylko lokalnie może przelotnie popadać po południu i wieczorem.

Będzie o kilka stopni chłodniej, gdyż za frontem napłynie do nas porcja świeżego powietrza polarno-morskiego znad Atlantyku. Temperatura max. po południu wyniesie ok. 19/22°C. Wiatr umiarkowany i dość silny w porywach do ok. 55 km/h, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie ok. 1015 hPa.

Dodam, że we wtorek w większości POLSKI będą występować przelotne opady. Najwięcej deszczu 🌧️ przed południem na wschodzie i północnym wschodzie POLSKI na odchodzącym froncie atmosferycznym.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od małego po duże. Lokalnie może przelotnie padać deszcz. Temp. min. ok. 9/12°C, a więc dość rześko. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie stabilne 1015 hPa.

ŚRODA [28.06.2023] – pogodę będzie kształtował niż z centrum nad Białorusią. W związku z tym przewiduję zachmurzenie zmienne umiarkowanego 🌤️ po całkowite ☁️ Lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu.

Białoruski niż będzie do nas ściągać chłodne polarno-morskie powietrze znad Morza Północnego. Temp. max. wyniesie ok. 17/19°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu oraz północnego zachodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1015 hPa.

Podobna pogoda i temperatura ok. 17/21°C będzie w większości POLSKI. Najmniejsze prawdopodobieństwo opadów na wybrzeżu Bałtyku.

Zatem po gorącym poniedziałku czeka nas we wtorek i środę ochłodzenie W CZWARTEK i PIĄTEK wstępnie przewiduję ponowny stopniowy wzrost temperatury. Zachmurzenie będzie zmienne od dużego po małe.

Prawdopodobnie bardziej słoneczny i ponownie gorący będzie PIĄTEK. Na przeważającym obszarze woj. śląskiego na ogół bez opadów. Jest to na razie jednak tylko prognoza wstępna.

A gdzie w Polsce i Europie Słońce świeci najdłużej? Odpowiedź znajdziecie w poniższej

👉CIEKAWOSTCE