Czy zima bardziej się rozkręci?

Nowy tydzień to również przełom pierwszej i drugiej dekady stycznia. Czy czeka nas kontynuacja słabej zimy, czy może jej umocnienie? Zapraszam na najnowszą szczegółową prognozę pogody dla woj. śląskiego na najbliższe dni 🙂

W PONIEDZIAŁEK [10.01.2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie w regionie będzie początkowo małe 🌤️ ale z biegiem dnia od północnego wschodu chmur zacznie przybywać nawet do zachmurzenia całkowitego ☁️ Na ogół jednak bez opadów. Temp. max. po południu od -3/-1°C w miejscach pochmurnych, do ok. 0/2°C w miejscach rozpogodzeń. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie mocno wrośnie o ok. 20 hPa do poziomu ok. 1030 hPa.

W NOCY Z PONIEDZIAŁKU NA WTOREK [10/11.01.2022] zachmurzenie od dużego po całkowite ☁️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie mogą wystąpić słabe opady śniegu ziarnistego. Temp. min. ok. -2/-5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu.

WE WTOREK [11.01.2022] W CIĄGU DNIA na ogół bez opadów. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami ⛅ lub całkowite ☁️ Temp. max. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie jeszcze nieco wzrośnie i ustabilizuje się na poziomie ok. 1035/1036 hPa.

W NOCY Z WTORKU NA ŚRODĘ [11/12.01.2022] w woj. śląskim przeważnie bez opadów, jedynie lokalnie może słabo poprószyć śnieg. Zachmurzenie od małego po całkowite. Temp. min. od -5 do -9°C. Najmniejszy mróz pod kołderką z chmur, a największy tam, gdzie się przejaśni. Wiatr słaby z północnego wschodu.

W ŚRODĘ [12.01.2020] W CIĄGU DNIA w całym regionie na ogół bez opadów. Zachmurzenie od całkowitego ☁️ po duże z przejaśnieniami ⛅ Temp. max. po południu ok. -2/-4°C. Wiatr słaby z kierunków północnych, a ciśnienie będzie dość wysokie i stabilne ok. 1037 hPa.

Jak widać, koniec pierwszej i początek drugiej dekady stycznia przyniesie ciąg dalszy słabej termicznej zimy. Śniegu wciąż niewiele. Kolejna aktualizacja prognozy kilkudniowej ukaże się już we wtorek 🙂