ZOLTAN przyniesie załamanie pogody

W najbliższych dniach pogodę będą kształtować coraz głębsze niże, w tym niż ZOLTAN. Oto szczegóły prognozy.

ŚRODA [20.12.2023]w ciągu dnia zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z opadami deszczu ☔ a w górach śniegu. Największe opady wystąpią przed południem. Temp. max. ok. 3/5°C, zatem w stosunku do wtorku ochłodzi się o ok. 7-10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu oraz południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1010 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie zmienne od umiarkowanego po całkowite ☁️ Lokalnie pokropi deszcz, a w górach poprószy śnieg. Temp. min. ok. 2/3°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie do 1002 hPa.

CZWARTEK [21.12.2023] – w ciągu dnia w całym woj. śląskim zachmurzenie będzie całkowite lub duże i znowu w większości regionu wystąpią opady deszczu ☔ a w górach również śniegu ❄️ Padać będzie przede wszystkim rano oraz po południu i wieczorem. Temp. max. wystąpi wieczorem i wyniesie ok. 5/6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu, w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie gwałtownie spadnie do ok. 990 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami. W większości regionu znowu wystąpią opady deszczu ☔ lub śniegu z deszczem, a w górach samego śniegu ❄️ Temp. min. rano ok. 1/2°C. Wiatr nadal dość silny z południowego zachodu i zachodu, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie jeszcze spadnie do ok. 984 hPa, po czym zacznie wolno rosnąć.

PIĄTEK [22.12.2023] – pogodę będzie kształtować bardzo głęboki niż ZOLTAN, którego centrum znajdzie się nad Bałtykiem. Zachmurzenie zmienne między umiarkowanym a całkowitym. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu ❄️ Chłodno. Temp. max. ok. 2/3°C. Silny zachodni wiatr wiejący w porywach do 60-75 km/h będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 6 stopni. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 990 hPa.

W SOBOTĘ [23.12.2023] czyli dzień przed Wigilią, nastąpi dalsze ochłodzenie, prawdopodobnie w wielu miejscach zrobi się nawet biało ❄️ A jaka będzie pogoda w WIGILIĘ oraz wstępnie w czasie ŚWIĄT? O tym napiszę w prognozie, która ukaże się w czwartek 😉