Jeszcze zima czy może już przedwiośnie?

Zima wciąż nie może się zdecydować czy zaatakować konkretnie, czy całkiem odpuścić, no i w efekcie mamy to, co mamy, czyli taką pseudo zimę z okresowymi opadami śniegu, który szybko topnieje. Co przyniosą kolejne dni w pogodzie? Czy widać już przedwiośnie na horyzoncie?

W ŚRODĘ [02-02-2022] W CIĄGU DNIA w całym regionie pochmurno z okresowymi opadami śniegu, deszczu ze śniegiem lub deszczu. Wiatr dość silny z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie będzie gwałtownie rosnąć z 997 do 1015 hPa.

W NOCY ZE ŚRODY NA CZWARTEK [02/03-02-2022] przewiduję zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami opady śniegu, tak więc krajobrazy znowu miejscami będą bardziej białe. Temp. min. ok. -1/-3°C, a więc wystąpi oblodzenie, gdyż to, co w ciągu dnia stopnieje, w nocy zamarznie. Wiatr dość silny i umiarkowany z północnego zachodu.

W CZWARTEK [03-01-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane, od całkowitego po umiarkowane. Na ogół bez opadów, jedynie początkowo lokalnie może poprószyć śnieg. Temp. max. ok. 1/3°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1018-1015 hPa.

W NOCY Z CZWARTKU NA PIĄTEK [03/04-02-2022] przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady głównie deszczu, z powyżej 400-500 m n.p.m. również śniegu. Temp. min. w pierwszej części nocy ok. 1/0°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W PIĄTEK [04-02-2022] W CIĄGU DNIA nadal sporo chmur, zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Lokalnie może słabo pokropić, głównie w pierwszej części dnia. Ocieplenie do ok. 4/5°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1012 hPa

CZY WIDAĆ W OGÓLE JESZCZE JAKĄŚ KONKRETNĄ I TRWAŁĄ ZIMĘ?

Z moich najnowszych analiz wynika, że o trwałej i mroźnej zimie możemy zapomnieć co najmniej do końca pierwszej dekady lutego, której ostatnie dni mogą w dodatku przynieść wręcz przedwiosenną temperaturę 🙂 Kolejne aktualizacje i szczegółowa prognoza na WEEKEND już w czwartek wieczorem 😉