Czy widać powrót zimy?

WEEKEND przyniósł nam znowu poprawę pogody. Nigdzie nie padało i w całym woj. śląskim było sporo Słońca 🌤️ Jakiej pogody możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu stycznia i ile śniegu ❄️ leży w górach? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody. Zapraszam na szczegóły.

W PONIEDZIAŁEK [09-01-2023] – zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temperatura maksymalna po południu ok. 7/10°C. Wiatr umiarkowany z kierunków południowych, w górach przejściowo halny. Ciśnienie najpierw spadnie do ok. 1000 hPa, a następnie będzie wzrastać.

W NOCY z poniedziałku na wtorek – przewiduję zachmurzenie duże oraz całkowite. Miejscami wystąpią opady głównie deszczu 🌧️ przede wszystkim na południu regionu. Temp. min. ok. 4/5°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu.

We WTOREK [10-01-2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie całkowite. Niemal w całym regionie wystąpią opady deszczu 🌧️ największe na południu województwa śląskiego, gdzie oprócz deszczu będzie w górach sypać również śnieg ❄️ tak więc tam krajobrazy się zabielą. Temp. max. ok. 5/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie dość gwałtownie wzrośnie do ok. 1021 hPa.

W NOCY z wtorku na środę – przewiduję w regionie zachmurzenie całkowite do umiarkowanego. Początkowo możliwe będą jeszcze lokalnie opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Miejscami utworzą się mgły. Temp. min. ok. -2/2°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu.

W ŚRODĘ [11-01-2023] – w woj. śląskim bez opadów. Rano miejscami mgły. Po ich ustąpieniu pojawią się przejaśnienia. Temp. max. po południu ok. 4/6°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1015 hPa.

CO DALEJ Z ZIMĄ? W kolejnych dniach prawdopodobnie nadal będziemy pod wpływem atlantyckich niżów, które kierować będą do nas ciepłe powietrze polarno-morskie.

O powrocie prawdziwej zimy na razie nie ma mowy. Taka prognoza jednych cieszy, a innych smuci. Osobiście wolałbym o tej porze roku śnieżną zimę ❄️⛄🛷

A jak wygląda sytuacja ze śniegiem w górach? Oto najnowszy FATALNY 👇RAPORT ŚNIEGOWY