Załamanie pogody. Na jak długo?

Pogoda nie pozwoli nam się nudzić. Zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową dla woj. śląskiego.

ŚRODA [26.07.2023] – zachmurzenie w całym województwie śląskim będzie całkowite z opadami deszczu ☔ które w większości regionu będą mieć charakter ciągły, co najmniej kilkugodzinny 🌧️🌧️ Opady ustaną dopiero pod wieczór.

Bardzo chłodno. Po południu na termometrach zobaczymy zaledwie około 12/14°C, czyli zapanuje termiczna jesień. Nasz regon będzie należał do najchłodniejszych w Polsce. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie będzie rosnąć do 1012 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie się zmniejszać do umiarkowanego i małego 🌓 Na ogół już bez opadów. To będzie bardzo zimna noc, jak na środek lata. O wschodzie Słońca temperatura spadnie do ok. 8/10°C. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie ok. 1013 hPa.

CZWARTEK [27.07.2023] – dostaniemy się pod wpływ słabego klina wyżowego, dlatego w ciągu dnia zachmurzenie będzie przeważnie male i umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie lekko spadnie do 1010 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie od zachodu będzie ponownie wzrastać do dużego i całkowitego, ale na ogół jeszcze bez opadów. Temp. min. rano ok. 12/15°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1008 hPa.

PIĄTEK [28.07.2023] – przed południem zachmurzenie przeważnie całkowite, po południu duże z przejaśnieniami i umiarkowane. W większości regionu wystąpią okresami opady deszczu, głównie przed południem. Temperatura max. po południu ok. 21/23°C Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1009 hPa.

Wstępnie dodam, że pierwszy dzień weekendu przyniesie nam prawdopodobnie ponowny wzrost temperatury do co najmniej 25 stopni, ale na szczegóły związane z pogodą weekendową zapraszam tradycyjnie w czwartek wieczorem 🙂

Na koniec zapraszam na ciekawostkę, w której obalam pewien MIT 👉TUTAJ 😉