Jaki będzie początek czerwca?

Kończy się meteorologiczna wiosna, która w tym roku znowu była dość chłodna na południu Polski. Przed nami już początek czerwca i jednocześnie meteorologicznego lata.

Co nas czeka w pogodzie w tym czasie? Zapraszam na kilkudniową szczegółową prognozę.

ŚRODA [31.05.2023] – będziemy pod wpływem wyżu WIOLA z centrum nad północnym Atlantykiem. W związku z tym od rana w całym regionie przewiduję sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ i bez opadów.

Temperatura maksymalna po południu ok. 21/22°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie delikatnie się obniży z 1024 do 1020 hPa.

NOC ze środy na czwartek – w całym regionie bezchmurnie 🌛 lub najwyżej małe zachmurzenie i oczywiście bez opadów. Dość chłodno. Temp. min. rano ok. 6/9°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie ok. 1020 hPa.

CZWARTEK [01.06.2023] – w Dzień Dziecka przewiduję nadal dużo Słońca 🌤️ na niebie pojawi się tylko trochę cienkich chmur piętra wysokiego, które nie przyniosą opadów. Temp. max. ok. 23/24°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1014 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie najwyżej małe 🌕 i wciąż bez opadów. Temp. min. ok. 8/11°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1014 hPa.

PIĄTEK [02.06.2023] – z północy na południe będzie przechodził mało aktywny i rozpadający się front atmosferyczny, w związku z tym przewiduję zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane ⛅ i na ogół bez opadów.

Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze znowu pochodzenia arktycznego. Temp. max. po południu wyniesie ok. 18/20°C. Wiatr będzie umiarkowany, chwilami dość silny oczywiście z kierunków północnych. Ciśnienie będzie rosnąć do ok. 1022 hPa.

A jaki będzie pierwszy weekend czerwca? Wstępnie mogę napisać, że prawdopodobnie będziemy mieli kolejny raz słoneczny weekend. Ostateczna prognoza na weekend ukaże się tradycyjnie w czwartek 😉

Na koniec zapraszam na najnowszą 👉 CIEKAWOSTKĘ 😃