Co nas czeka po Majówce?

MAJÓWKA powoli dobiega końca. Pogoda była w sumie całkiem niezła: niedziela i poniedziałek bardzo słoneczne 🌞 a we wtorek dopiero pod wieczór miejscami zaczęło kropić.

Jaki będzie ostatni dzień długiego kwietniowo-majowego weekendu oraz kolejne dni po Majówce? Zapraszam na szczegółową kilkudniową prognozę pogody 🙂

ŚRODA [03.05.2023] pogoda w naszym regionie będzie zróżnicowana. Na południu czyli m.in. w górach, przeważnie zachmurzenie całkowite ☁️ z opadami deszczu ☔ zwłaszcza przed południem. W centrum i na północy woj. śląskiego przewiduję zachmurzenie od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ i na ogół już bez opadów.

Temperatura max. po południu wyniesie ok. 11/14°C. Najchłodniej będzie na pochmurnym i deszczowym 🌧️ południu woj. śląskiego, zaś najcieplej tam, gdzie najwięcej przejaśnień 🌥️ Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1026 hPa.

Dodam, że w większości Polski, poza południowym wschodem i krańcami południowymi, w środę nie będzie padać i wystąpią przejaśnienia oraz rozpogodzenia ⛅ Najwięcej Słońca nad samym morzem.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie w woj. śląskim będzie się od północy stopniowo zmniejszać aż do bezchmurnego nieba. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 2/6°C. Najchłodniej tam, gdzie niebo się rozpogodzi. Lokalnie możliwe niewielkie przymrozki. Wiatr słaby z zimnego północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1026 hPa.

CZWARTEK [04.05.2023] – w całym regionie przewiduję sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane ⛅ Bez opadów. Mimo wciąż zalegającego nad nami powietrza z Arktyki, mocne majowe Słońce podniesie temperaturę do ok. 15/17°C. Wiatr słaby z północnego wschodu i wschodu. Ciśnienie 1025-1023 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie zmienne od małego po duże. Bez opadów. Temp. min. ok. 2/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

PIĄTEK [05.05.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie małe i umiarkowane 🌤️ a więc nie zabraknie Słońca. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 17/20°C a więc ciepło. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1021 hPa.

Prognozę będę oczywiście na bieżąco aktualizował, natomiast już w czwartek wieczorem zapraszam na najnowszą prognozę kilkudniową obejmującą m.in. najbliższy weekend 🙂