Co nas czeka po Majówce?

Za nami Długi Weekend, w trakcie którego pogoda była całkiem niezła, choć prognozy w telewizji czy różnych portalach internetowych codziennie straszyły burzami z gradobiciem, a nawet krupą śnieżną. Sprawdźmy, co nas czeka po Majówce.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie w woj. śląskim będzie najwyżej małe lub umiarkowane. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 6/9°C. Wiatr słaby.

W ŚRODĘ [04-05-2022] zachmurzenie będzie zróżnicowane od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️ W ciągu dnia w zdecydowanej większości regionu bez opadów, jedynie po południu i wieczorem mogą wystąpić lokalne punktowe opady, ale głównie na krańcach południowych województwa. Temp. max. ok. 18/20°C. Wiatr słaby przeważnie z kierunków wschodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1017-1020 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie zmienne od małego po duże. Lokalnie może przelotnie pokropić deszcz. Temp. min. ok. 5/9°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu.

W CZWARTEK [05-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie początkowo zróżnicowane od małego na północy regionu po całkowite na południu, gdzie rano może przejściowo pokropić. Później w ciągu dnia sporo przejaśnień 🌤️ i dopiero późnym popołudniem oraz wieczorem wypiętrzą się chmury konwekcyjne, które w wielu miejscach przyniosą opady, a punktowo również burze ⛈️ w czasie których może mocniej polać! Temp. max. ok. 19/21°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Miejscami opady deszczu, głównie w pierwszej części nocy. Temp. min. ok. 8/11°C. Wiatr słaby.

W PIĄTEK [06-05-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie zmienne od umiarkowanego po całkowite. W większości regionu bez deszczu, jedynie punktowo mogą pojawić się opady i burze. Temp. max. ok. 17/20°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1020 hPa.

Prognoza w razie zmian będzie aktualizowana, natomiast w czwartek ukaże się najnowsza prognoza kilkudniowa obejmująca cały kolejny weekend maja 🙂