Czy widać powrót zimy?

Święta, Święta i po Świętach. Czy w tym roku wróci jeszcze zima? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody.

ŚRODA [27.12.2023] – zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Bez opadów. Ciut chłodniej, ale i tak nadal dość ciepło. Temp. max. ok. 5/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i południa. Ciśnienie ok. 1024 hPa.

NOC ze środy na czwartek – zachmurzenie małe lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. -3/1°C, tak więc miejscami będzie drapanie szyb ze szronu. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie spadnie do 1018 hPa.

CZWARTEK [28.12.2023] – zachmurzenie małe, po południu umiarkowane ⛅ i duże. Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 7/11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1018 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie od małego po duże z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów., jedynie bardzo lokalnie może pokropić. Temp. min. ok. 3/6°C. Wiatr umiarkowany cały czas z południowego zachodu. Ciśnienie 1017-1015 hPa.

PIĄTEK [29.12.2023] – zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ i umiarkowane. Bez opadów. Nadal ciepło, jak na końcówkę grudnia. Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny wciąż z południowego zachodu. Ciśnienie ok. 1014 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie od małego po duże. Bez opadów i bez przymrozków. Temp. min. ok. 4/6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny nadal z południowego zachodu.

Wstępnie dodam, że końcówka roku, w tym SYLWESTER, nie przyniosą nam żadnego ataku zimy, jakim straszą niektóre portale.

Szczegółowa prognoza na ostatni weekend roku, w tym na Sylwestrowo-Noworoczną Noc, ukaże się w czwartek wieczorem 😉