Prognoza pogody na 10-12 października

Za nami całkiem niezły weekend. Było sporo Słońca i dość ciepło, zwłaszcza w sobotę, gdy termometry wskazały nawet 19 stopni. Jaka pogodę przyniosą pierwsze dni nowego tygodnia? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego.

W PONIEDZIAŁEK [10-10-2022] w ciągu dnia słonecznie 🌞 Na niebie pojawią się jedynie gdzieniegdzie delikatne cirrusy, czyli chmury pierzaste. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 16/18°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1020 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe wzrastające do dużego. Lokalnie możliwe będą przelotne opady, ale głównie w drugiej części nocy. Temp. min. ok. 6/10°C, a więc noc cieplejsza od poprzedniej. Wiatr słaby z kierunków południowych.

We WTOREK [11-10-2022] – zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego ☁️ przez duże z przejaśnieniami 🌥️ po umiarkowane ⛅ Rano początkowo może lokalnie padać deszcz 🌧️ później bez opadów. Temp. max. po południu ok. 12/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1027 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie będzie się zmniejszać do umiarkowanego i małego. W wielu miejscach niebo będzie nawet bezchmurne 🌛 Bez opadów. Lokalnie utworzą się mgły. To będzie zimna noc i poranek. Temp. min. ok. 1/4°C. Lokalnie niewykluczone niewielkie przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

W ŚRODĘ [12-10-2022] – nad Polską znajdzie się centrum wyżu. W związku z tym w woj. śląskim przewiduję zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane ⛅ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 12/15°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich. Ciśnienie stabilne ok. 1027-1026 hPa.

Na koniec pragnę wszystkim bardzo podziękować za gratulacje z okazji otrzymania NAGRODY PREZYDENTA 🙂