Czy to już trwała wiosna?

Od ostatniego weekendu mamy termiczną wiosnę, a to oznacza, że średnia dobowa temperatura powietrza przekracza 5°C.

Czy kolejne dni przyniosą nam utrwalenie wiosny, a może czeka nas powrót zimy? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę 🙂

W ŚRODĘ [22.03.2023] – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ przed południem po umiarkowane i małe ⛅ po południu. Przeważnie bez opadów, jedynie rano lokalnie może pokropić.

Temp. max. po południu ok. 14/17°C, a więc nastąpi wyraźne ocieplenie w porównaniu do wtorku. Wiatr słaby i umiarkowany z południa i południowego zachodu. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1013 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie zmienne od małego po duże z przejaśnieniami. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 5/8°C, a pod gromi jeszcze cieplej bo nawet około 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa.

W CZWARTEK [23.03.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie zmienne od umiarkowanego po całkowite. Przeważnie bez opadów, dopiero pod wieczór bardzo lokalnie może słabo pokropić deszcz. Temp. max. ok. 16/19°C. Wiatr powieje umiarkowanie z południowego zachodu, w porywach do 55 km/h. Ciśnienie stabilne ok. 1012 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek – przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie całkowite i duże. Lokalnie możliwy będzie przelotny deszcz.

Noc ciepła z temperaturą minimalną ok. 9/11°C, tak więc wegetacja roślin będzie postępować. Wiatr powieje z południowego zachodu słabo i umiarkowanie w porywach do 50 km/h. Ciśnienie będzie nadal stabilne ok. 1011 hPa.

W PIĄTEK [24.03.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane całkowite i duże z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami spadnie przelotny deszcz.

To będzie kolejny dość ciepły dzień z temperaturą maksymalną po południu ok. 17/19°C. Wiatr powieje umiarkowanie z kierunków południowych w porywach do ok. 50 km/h. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1006 hPa.

Czy to będzie już trwała wiosna? Raczej nie, gdyż po weekendzie prawdopodobnie zmieni się cyrkulacja na północno-zachodnią i nastąpi tym samym wyraźne ochłodzenie.

Pamiętajmy jednak, że takie wahania temperatury w naszym klimacie są jak najbardziej normalne. Prognozę będę oczywiście aktualizował, bo możliwe są jeszcze w niej zmiany, a na koniec przypomnienie ważnego

👉 WYDARZENIA 😃