Jaka pogoda w najbliższych dniach?

Pierwsze dni tygodnia przyniosły nam pogodę, która z prawdziwym latem miała niewiele wspólnego. Przechodziły przelotne opady deszczu, a temperatura pozostawiała wiele do życzenia i czasami nie przekraczała nawet 20 stopni. Czy najbliższe dni przyniosą jakieś zmiany w pogodzie? 🙂

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ przewiduję w regionie zachmurzenie od umiarkowanego po małe. Bez opadów. Temp. min. ok. 11/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu.

W ŚRODĘ [13-07-2022] – dzień zacznie się słonecznie 🌞 Później zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać 🌥️ ale opadów nie musimy się obawiać. Temp. max. ok. 24/26°C, a więc zrobi się gorąco. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1020-1018 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie od całkowitego po umiarkowane. Bez opadów. Temp. min. ok. 16/18°C, a więc noc będzie dość ciepła. Wiatr słaby z zachodu.

W CZWARTEK [14-07-2022] – zachmurzenie będzie zmienne od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Po południu i wieczorem miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Lokalnie możliwe będą burze. Temp. max. ok. 23/26°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, przeważnie jednak zachodnich. Ciśnienie delikatnie spadnie do ok. 1013 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie od całkowitego po małe. Początkowo miejscami wystąpią opady deszczu i lokalne burze, głównie w południowej połowie regionu. Temp. min. ok. 12/15°C. Wiatr słaby i umiarkowany.

W PIĄTEK [15-07-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie małe 🌤️ i umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1020 hPa.

W WEEKEND [16-17.07.2022] – pewnie chcielibyście już wiedzieć, co nas czeka w sobotę i niedzielę? 😉Wstępnie mogę Wam obiecać temp. max. ok. 20/22°C. Prawdopodobnie przeważać będzie pogoda bezdeszczowa, ale szczegóły prognozy ukażą się w czwartek wieczorem 🙂

Co w przyszłym tygodniu? Orientacyjnie ostatnie dni drugiej dekady lipca powinny przynieść obiecane dość słoneczne i gorące lato, przez kilka dni być może nawet upalne, ale nie sądzę, żeby u nas miały wystąpić aż mordercze upały 41/45°C, jakimi od pewnego czasu straszą różne media. Na koniec zapraszam na bardzo kontrastową CIEKAWOSTKĘ 😀 oraz FILM