Co nas czeka w nowym tygodniu?

Po weekendowym ociepleniu, w nowym tygodniu czekają nas ponownie duże zmiany w pogodzie, w tym silne ochłodzenie.

W PONIEDZIAŁEK [12.04.2021] początkowo jeszcze przejaśnienia i w miarę ciepło, ale wieczorem już coraz zimniej i deszczowo. Szczegóły prognozy na ten dzień znajdziecie w zakładce Prognoza 24h

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK pogorszenie pogody, w całym województwie śląskim będzie lać i sypać! Postać opadów będzie uzależniona głównie od wysokości nad poziomem morza, ale jest dość duże prawdopodobieństwo, że poza górami biało zrobi się również miejscami na wyżynnej, a lokalnie i nizinnej części woj. śląskiego. W poniedziałek zamieszczę osobne ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące tych zjawisk. Koniecznie zajrzyjcie do zakładki „Ostrzeżenia meteorologiczne”!

WE WTOREK [13.04.2021] – w ciągu dnia fatalna pogoda, pochmurno i w dalszym ciągu opady śniegu lub deszczu. Woj. śląskie wraz z małopolskim będą najzimniejszymi regionami w Polsce z temp. maksymalną zaledwie ok. 0/5°C. W górach dosypie co najmniej kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Wiatr umiarkowany z północy będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni.

W ŚRODĘ [14.04.2021] – ciąg dalszy koszmarnej pogody. O Słońcu możemy zapomnieć. Zachmurzenie całkowite. Nadal okresami będzie padać śnieg lub deszcz. Wciąż bardzo zimno. Górny Śląsk i Małopolska będą w dalszym ciągu najzimniejszymi obszarami w kraju z temp. maksymalną zaledwie ok. 0/5°C. Umiarkowany wiatr z północy będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni.

W CZWARTEK [15.04.2021] – prawdopodobnie ciąg dalszy fatalnej pogody. Sporo chmur i opadów śniegu lub deszczu. Nadal bardzo zimno. Temp. max. ok. 0/5°C. Wiatr umiarkowany z północy.

Jak długo potrwa ten pogodowy koszmar na Śląsku? O tym napiszę już we wtorek w kolejnej prognozie kilkudniowej. Niestety tegoroczna wiosna jest potwierdzeniem wyników moich badań, wg których powietrze arktyczne napływa do nas najczęściej właśnie o tej porze roku. Więcej na ten temat napisałem tu: https://pogodadlaslaska.pl/poznaj-najwieksza-wade-klimatu-polski/