Co nas czeka w najbliższych dniach?

Wrzesień przynosi nam wciąż niskie temperatury, sporo chmur i opadów. Sprawdźmy, czy w ostatniej dekadzie tego miesiąca mamy szansę na lepszą pogodę. Zapraszam na moją najnowszą prognozę pogody.

W ŚRODĘ [21-09-2022] – zachmurzenie zmienne, przeważnie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Nadal na miejscami będą występowały przelotne opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 10/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1023 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu 🌧️ głównie w pierwszej części nocy. Chłodno. Temp. min. ok. 5/8°C. Wiatr słaby z północnego zachodu.

W CZWARTEK [22-09-2022] – zachmurzenie od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Przelotne opady deszczu możliwe będą tylko lokalnie. Temp. max. 12/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy. Ciśnienie stabilne ok. 1023-1024 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od małego po duże. W większości regionu bez opadów. Lokalnie utworzą się mgły. Zimno. Temp. min. ok. 3/7°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego zachodu.

W PIĄTEK [23-09-2022] – w ciągu dnia zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po nawet małe 🌤️ W większości regionu bez opadów. Temp. max. po południu ok. 13/15°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie będzie lekko spadać 1022-1019 hPa.

A co w SOBOTĘ? Jest spora szansa, że parasole nie będą nam potrzebne, ale dokładną prognozę na cały WEEKEND przedstawię w czwartek, tymczasem zapraszam na smutną dla większości Czytelników ciekawostkę dotyczącą września:

👉TUTAJ