Co przyniesie nowy tydzień?

Za nami 4-dniowy weekend, który przyniósł pogodę bezdeszczową ze zmiennym zachmurzeniem i umiarkowaną temperaturą. Czy po weekendzie możemy spodziewać się większych zmian w pogodzie? Zapraszam na orientacyjną prognozę kilkudniową 🙂

PONIEDZIAŁEK [15.11.2021] – w nocy pochmurno. Lokalnie możliwa słaba mżawka. W ciągu dnia zachmurzenie całkowite ☁️ Niebo będzie przykryte niskimi chmurami warstwowymi. Szanse na przejaśnienia ⛅ tylko w górach. Na ogół bez opadów. Temp. min. rano ok. 2/4°C. Dzięki chmurom nie spodziewam się tym razem przymrozków. Temp. max. po południu ok. 5/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1027-1028 hPa.

WTOREK [16.11.2021] – zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od całkowitego ☁️ do umiarkowanego ⛅ Bez opadów. W nocy i rano miejscami utworzą się mgły 🌫️ Temp. min. rano ok. 1/4°C. Temp. max. po południu ok. 6/9°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie będzie wolno spadać z 1028 do 1022 hPa.

ŚRODA [17.11.2021] – w większości regionu bez opadów, jedynie wieczorem bardzo lokalnie może słabo pokropić. Zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ W nocy gdzieniegdzie możliwe zamglenia i mgły. Temp. min. rano ok. -1/2°C. Temp. max. po południu ok. 7/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa oraz południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

W drugiej połowie tygodnia prawdopodobnie czekają nas zmiany w pogodzie, ale o tym w kolejnej aktualizacji prognozy kilkudniowej już we WTOREK 😉