Co przyniesie nowy tydzień?

Za nami kolejny udany jesienny weekend. W niedzielę w woj. śląskim ociepliło się do ok. 20°C. Jeszcze cieplej było na Dolnym Śląsku, gdzie termometry zanotowały aż 22°C. Jakiej pogody możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu października? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę 🙂

W PONIEDZIAŁEK [17-10-2022] – od rana do wieczora mnóstwo Słońca 🌞 Zachmurzenie najwyżej małe. Na niebie pojawią się jedynie gdzieniegdzie delikatne cirrusy i smugi kondensacyjne po przelatujących samolotach 🙂 Bez opadów. Bardzo ciepło. Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południa, jedynie w górach silniejszy (halny). Ciśnienie wzrośnie do ok. 1028 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie w woj. śląskim będzie najwyżej małe🌛 Bez opadów. Temp. min. ok. 7/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

We WTOREK [18-10-2022] – ponownie od rana słonecznie 🌤️ dopiero późnym popołudniem od północnego zachodu zachmurzenie zacznie stopniowo wzrastać w związku z nasuwającym się frontem chłodnym, który wieczorem przyniesie opady deszczu 🌧️ Jeszcze ciepło. Temp. max. po południu ok. 19/21°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1026-1024 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie całkowite i duże. Na przechodzącym froncie wystąpią przejściowo opady deszczu 🌧️ Temp. min. rano ok. 8/10°C. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

W ŚRODĘ [19-10-2022] – zachmurzenie zmienne od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo przelotnie pokropić. Ochłodzenie. Temp. max. ok. 10/13°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1025 hPa.

W drugiej połowie tygodnia wrócą lokalne słabe przymrozki o porankach. Prognozę w razie zmian będę na bieżąco aktualizował. Na koniec „ostrzeżenie” – zobaczcie, co Wam może wpaść do łóżka 😯👇

➡️TUTAJ