Co przyniesie nowy tydzień?

Jak na razie tegoroczna jesień jest bardzo ciepła. Co nas czeka w nowym tygodniu? Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę oraz ciekawostkę na koniec! 😉

PONIEDZIAŁEK [06.11.2023] – zachmurzenie zmienne od małego 🌤️ po duże z przejaśnieniami 🌥️W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie na północy województwa śląskiego może po południu przelotnie pokropić. Temperatura maksymalna po południu ok. 12°C. Wiatr z południowego zachodu umiarkowany i dość silny. Ciśnienie będzie nadal rosnąć do ok. 1010 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – pogodnie 🌜 Zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane i bez opadów. Temp. min. ok. 5/7°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie jeszcze lekko wzrośnie do ok. 1015 hPa.

WTOREK [07.11.2023] – sporo Słońca. W ciągu dnia zachmurzenie przeważnie małe 🌤️ lub umiarkowane i bez opadów. Temp. max. ok. 12/13°C, a więc wciąż dość ciepło, gdyż nadal będzie napływać do nas powietrze polarno-morskie. Wiatr umiarkowany cały czas z południowego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na przeciętnym poziomie ok. 1016 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Miejscami możliwe będą opady, głównie z południowej połowie regionu. Temp. min. ok. 4/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany nadal z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1015 hPa.

ŚRODA [08.11.2023] – zachmurzenie przeważnie między całkowitym a dużym z przejaśnieniami 🌥️ W większości woj. śląskiego bez opadów. Przelotny deszcz możliwy będzie tylko lokalnie. Temp. max. ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie i ustabilizuje się na poziomie ok. 1017 hPa.

A jak mroźno może być w listopadzie?

Przeczytaj ciekawostkę 👉 TUTAJ