Co przyniesie nowy tydzień?

Za nami bardzo śnieżny ❄️ weekend. W woj. śląskim solidnie dosypało białego puchu i w tej chwili leży go od 20 do 40 cm.

Jako ciekawostkę dodam, że na tzw. biegunie zimna, czyli w Suwałkach, pokrywa śnieżna ma zaledwie 2 cm! 😅

Co nas czeka w nowym tygodniu? Zapraszam na szczegółową kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego oraz dwie najnowsze ciekawostki na koniec 😃

PONIEDZIAŁEK [04.12.2023] – w ciągu dnia pokaże się Słońce, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. -1/-3°C, tak więc Barbórka po lodzie. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie zacznie spadać i o zachodzie Słońca [15:43] osiągnie wartość ok. 1020 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie zmienne przeważnie między umiarkowanym a całkowitym. Na ogół bez opadów. Temp. min. będzie ponownie uzależniona od zachmurzenia, ale przeważnie wyniesie ok. -4/-7°C, jedynie w miejscach ewentualnych rozpogodzeń będzie niższa. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie będzie nadal dość szybko spadać do ok. 1014 hPa.

WTOREK [05.12.2023] – zachmurzenie od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 0/-2°C. Wiatr słaby z południa i południowego wschodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1014 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie między umiarkowanym a całkowitym. Bez opadów. Temp. min. ok. -4/-7°C, jedynie w miejscach lokalnych rozpogodzeń mróz może być nieco większy. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1015 hPa.

ŚRODA [06.12.2023] – zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią niewielkie opady śniegu, zwłaszcza po południu i wieczorem. Temp. max. ok. 0°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1015 hPa.

Krótko mówiąc, w najbliższych dniach śnieg nie stopnieje, więc za naszymi oknami utrzymają się zimowe krajobrazy, a teraz zapraszam Was na moje dwie najnowsze ciekawostki:

👉🏻 Ile jeszcze ubędzie dnia?

oraz 👉🏻 Poznaj aż pięć rodzajów zim 😃