Co z oponami i wodą na działkach?

Sporo osób pyta, czy wymieniać już opony na letnie, czy odkręcać wodę na działkach, czy wróci jeszcze śnieżna zima?

Na te pytania postaram się odpowiedzieć, ale najpierw szczegółowa prognoza na najbliższy czas.

W NOCY ze środy na czwartek – zachmurzenie będzie się zmieniać od małego po duże. Bez opadów. Temp. min. ok. 2/4°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W CZWARTEK [13.04.2023] – zachmurzenie umiarkowane ⛅ do całkowitego ☁️ Opady deszczu ☔ możliwe będą dopiero późnym popołudniem i wieczorem, zwłaszcza na zachodzie i południu woj. śląskiego. Temp. max. ok. 14/16°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie stabilne ok. 1005-1007 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek – zachmurzenie całkowite i duże. W większości regionu spadnie deszcz. Temp. min. ok. 6/8°C. Wiatr słaby zacznie zmieniać kierunek na wschodni.

W PIĄTEK [14.04.2023] – zachmurzenie zmienne od dużego z przejaśnieniami 🌥️ po całkowite ☁️ Dopiero późnym popołudniem i wieczorem z południa nasunie się ponownie front z opadami deszczu ☔

Temperatura maksymalna po południu ok. 16/18°C, a więc będzie dość ciepło. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie lekko spadnie do ok. 1000 hPa.

Prognozę na najbliższy weekend zaprezentuję w czwartek wieczorem, natomiast odpowiadając nieco szerzej na wcześniejsze pytania…

Myślę, że druga połowa kwietnia jest bezpiecznym terminem do wymiany opon na letnie. Oczywiście nie możemy w 100% wykluczyć jeszcze ewentualnych opadów śniegu, ale sądzę, że bardziej pewny jest już ich brak w tym sezonie.

Ogrody działkowe również mogą się powoli przygotowywać do odkręcenia wody. Słabe poranne przymrozki, które mogą się jeszcze zdarzyć (nawet w maju) nie powinny już raczej stanowić większego problemu.