Jaki będzie ostatni weekend lutego?

Czwartek przyniósł nam sporo Słońca 🌞 i wzrost temperatury w woj. śląskim aż do +11°C. Niestety przed nami ochłodzenie. Poniżej szczegółowa trzydniowa prognoza pogody

W PIĄTEK [25-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego ☁️ po umiarkowane ⛅ Początkowo możliwe lokalne opady głównie deszczu, a w górach także śniegu. Po południu na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 3/7°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1023 hPa.

W nocy z PIĄTKU na SOBOTĘ będzie pogodnie, dopiero nad ranem nastąpi wzrost zachmurzenia do dużego i lokalnie słabe opady głównie śniegu. Temp. min. ok. -1/-4°C. Wiatr słaby z południowego zachodu.

W SOBOTĘ [26-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie przeważnie całkowite i duże z przejaśnieniami. Lokalnie możliwe słabe opady deszczu lub śniegu. Temp. max. ok. 3/5°C. Wiatr słaby najpierw z zachodu, a potem z północy. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie do ok. 1035 hPa.

W nocy z SOBOTY na NIEDZIELĘ zachmurzenie zróżnicowane, ale na ogół bez opadów. Temp. min. ok. -1/-4°C. Wiatr słaby z północy i północnego wschodu.

W NIEDZIELĘ [27-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie zróżnicowane, od małego po całkowite. Na ogół bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo poprószyć lub pokropić. Temp. max. ok. 5/6°C. Wiatr słaby z północnego wschodu. Ciśnienie wysokie i stabilne ok. 1035 hPa.

Podsumowując, po krótkim czwartkowym powiewie wiosny, czekają nas chłodniejsze dni z pogranicza zimy i wiosny, czyli takie typowe przedwiośnie. A jakiej pogody możemy spodziewać się na przełomie lutego i marca? O tym już w niedzielę wieczorem. Na koniec informacja, która może przydać się alergikom ->RAPORT DLA ALERGIKÓW