Czy będą większe mrozy?

Od kilku dni mamy lekką zimę z niewielkim mrozem i najwyżej kilkucentymetrową pokrywą śnieżną. Najwięcej śniegu leży na południu woj. śląskiego, m.in. w Bielsku-Białej, gdzie stacja meteorologiczna w Aleksandrowicach zmierzyła w środę rano pokrywę o grubości 8 cm.

Czy najbliższe dni przyniosą umocnienie zimy i dwucyfrowy mróz? Zapraszam na orientacyjną kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego.

ŚRODA [08.12.2021] – W NOCY Z WTORKU NA ŚRODĘ przewiduję zachmurzenie całkowite ☁️ a na południu regionu zmniejszające się do małego. Lokalnie wystąpią słabe zanikające opady śniegu ❄️ Temp. min. rano ok. -3/-6°C. Tu jako ciekawostkę dodam, że dwucyfrowy mróz ok. -10/-13°C 🥶 wystąpi na północnym wschodzie Polski, a więc daleko od Śląska 🙂

W ŚRODĘ W CIĄGU DNIA na ogół bez opadów. Zachmurzenie w regionie będzie bardzo zróżnicowane, od całkowitego ☁️ na północy regionu po nawet małe 🌤️ na południu. Najwięcej Słońca i błękitnego nieba od samego rana w górach. Temp. maksymalna ok. -3/0°C. Wiatr umiarkowany z południowego wschodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 6 stopni. Ciśnienie lekko spadnie z 1013 do 1008 hPa.

CZWARTEK [09.12.2021] – W NOCY ZE ŚRODY NA CZWARTEK zachmurzenie duże do całkowitego ☁️ Na ogół bez opadów. Temperatura minimalna ok. -4/-6°C.

W CZWARTEK W CIĄGU DNIA zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Po południu i wieczorem zachodnią połowę Polski obejmie strefa opadów głównie śniegu. Prawdopodobnie wieczorem strefa ta obejmie również województwo śląskie, zwłaszcza zachodnią jego część. Oprócz śniegu ❄️ może padać także marznący deszcz powodujący gołoledź. Więcej na ten temat w tym ostrzeżeniu meteo. Temp. max. ok. 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie nadal będzie wolno spadać.

PIĄTEK [10.12.2021] – W NOCY Z CZWARTKU NA PIĄTEK miejscami możliwe opady śniegu ❄️ Niewykluczony również deszcz lodowy lub marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. min. ok. -1/-2°C.

W PIĄTEK W CIĄGU DNIA lokalne opady będą zanikać i miejscami wystąpią przejaśnienia ⛅ Temp. max. ok. 0/1°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1003-1005 hPa.

PROGNOZA NA WEEKEND ukaże się jak zwykle w czwartek wieczorem.