Czy będzie cieplej?

Za nami kolejny słoneczny weekend, ale już ze zdecydowanie niższą temperaturą. O przyczynie obecnych chłodów napisałem osobny artykuł tu 👉 https://pogodadlaslaska.pl/do-polski-plynie-powietrze-az-z-syberii-zobacz-grafiki/

Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dnia w woj. śląskim? Zapraszam na orientacyjną kilkudniową prognozę:

PONIEDZIAŁEK [11.10.2021] – w nocy z niedzieli na poniedziałek bez opadów. Bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Zimno. Temp. min. rano ok. -2/1°C. Lokalnie jeszcze niższa, zwłaszcza na terenach o rzadszej zabudowie. W poniedziałek w ciągu dnia zachmurzenie małe lub umiarkowane 🌤️ po południu i wieczorem miejscami wzrastające do dużego ⛅ Bez opadów. Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr słaby, w nocy jeszcze ze wschodu, w dzień z zachodu. Ciśnienie nadal będzie spadać z 1025 do 1018 hPa.

WTOREK [12.10.2021] – zachmurzenie zmienne, od całkowitego po umiarkowane. Lokalnie przelotne opady deszczu. Temp. min. ok. 4/6°C, a więc noc już bez przymrozków. W ciągu dnia nadal dość chłodno, bo maksymalnie ok. 9/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie nadal będzie spadać i osiągnie wartość przeciętną, czyli ok. 1013 hPa.

ŚRODA [13.10.2021] – sporo chmur, zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Miejscami opady deszczu 🌧️ w Beskidach możliwy także mokry śnieg 🌨️ Temp. min. rano ok. 3/5°C. Temp. max. w ciągu dnia zaledwie ok. 6/9°C, a więc jeszcze zimniej. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie będzie ponownie wzrastać do 1021 hPa.

Aktualizacja prognozy kilkudniowej ukaże się już we wtorek 🙂