Czy czeka nas atak zimy?

Niektóre portale pogodowe już kilka razy zapowiadały w listopadzie siarczysty mróz 🥶 i apokaliptyczne śnieżyce ❄️❄️❄️ Poniżej przykłady takich „prognoz” przysłanych przez Czytelników.

Pogoda dla śląska - pogoda i ciekawostki meteo

Oczywiście nic z tego nie wyszło. Zimy w listopadzie jak nie było, tak nie ma. Zamiast zapowiadanego przez nieodpowiedzialnych internautów ekstremalnie zimnego listopada mamy listopad cieplejszy od średniej wieloletniej.

Sprawdźmy, czy w najbliższych dniach zapowiadana przez fanów sensacji ostra zima w końcu nas zaatakuje.

PONIEDZIAŁEK [22.11.2021] – po całkiem niezłej niedzieli w poniedziałek pogoda ponownie się zepsuje. W ciągu dnia przewiduję zachmurzenie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Wysoko w górach możliwy również śnieg.

Temp. min. rano ok. 3/5°C. Temp. max. w ciągu dnia będzie niewiele wyższa i wyniesie ok. 5/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północy. Ciśnienie w ciągu całej doby dość mocno wzrośnie z 1012 do 1025 hPa.

WTOREK [23.11.2021] – przed południem pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia 🌤️ Po południu i wieczorem od północy zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego ☁️ ale słaby deszcz lub deszcz ze śniegiem popada tylko bardzo lokalnie.

Temp. min. rano ok. -2/1°C. Temp. max. po południu ok. 3/4°C, a więc ciut chłodniej, ale to jedynie termiczne przedzimie, a nie zima. Wiatr słaby z zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1025-1026 hPa.

GDZIE WE WTOREK ZROBI SIĘ BIAŁO?

W tym miejscu dodam, że we WTOREK poza górami jedynie na północnym wschodzie Polski krajobrazy na chwilę lekko się zabielą przy temperaturze około 0°C, ale po południu ten śnieg szybko stopnieje.

ŚRODA [24.11.2021] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu bez opadów. Bardzo słaby deszcz możliwy tylko lokalnie. W nocy i rano miejscami mgły. Temp. min. rano ok. 1/3°C. Temp. max. w ciągu dnia ok. 5/7°C. Wiatr słaby głównie z południowego zachodu. Ciśnienie zacznie lekko spadać.

Krótko mówiąc, żadnej śnieżnej i mroźnej apokalipsy jak nie było, tak nie ma i na razie nie będzie. Zima przyjdzie wtedy, gdy ją zapowiem 😀

We wtorek wieczorem aktualizacja i przedłużenie prognozy kilkudniowej, w której być może znajdziemy więcej zimy. Już teraz zapraszam 😉