Prognoza pogody na weekend

Zaczęło się już meteorologiczne lato, po kolejnej dość chłodnej wiośnie. Jaki będzie pierwszy jego weekend?

Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody oraz dwie ciekawostki na koniec 🙂

PIĄTEK [02.06.2023] – z północy na południe będzie przechodził mało aktywny front atmosferyczny, w związku z tym przewiduję zachmurzenie zmienne od małego po duże⛅ Na ogół bez opadów.

Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze znowu pochodzenia arktycznego. Temp. max. po południu wyniesie ok. 17/19°C. Wiatr będzie umiarkowany, chwilami dość silny z kierunków północnych. Ciśnienie będzie rosnąć do ok. 1022 hPa.

NOC z piątku na sobotę – zachmurzenie będzie się zmniejszać aż do bezchmurnego nieba 🌕 Oczywiście nadal bez opadów. To będzie dość chłodna noc.

Temp. min. o wschodzie Słońca wyniesie ok. 3/6°C. W woj. śląskim przymrozków raczej nie powinno być, za to będą one możliwe zwłaszcza na północnym zachodzie Polski i to nie tylko przy gruncie. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1023 hPa.

SOBOTA [03.06.2023] – kolejny raz będziemy mieli szczęście do słonecznej 🌞 pogody w weekend. W sobotę w całym woj. śląskim od rana do wieczora przewiduję zachmurzenie najwyżej małe. Oczywiście bez opadów.

Temperatura maksymalna po południu ok. 16/18°C, a więc umiarkowanie ciepło, gdyż napływać do nas będzie powietrze pochodzenia arktycznego, jak to było niemal przez całą wiosnę. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego wschodu. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1022 hPa.

NOC z soboty na niedzielę – w całym regionie bezchmurnie 🌕 lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 5/8°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1022 hPa.

NIEDZIELA [04.06.2023] – drugi dzień weekendu przyniesie nam kontynuację pięknej słonecznej pogody. Zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ Oczywiście bez opadów.

Dzięki najsilniejszej w roku operacji słonecznej to chłodne powietrze pochodzenia arktycznego ogrzeje się do ok. 20/22°C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1022 hPa. A na koniec dwie ciekawostki:

O mrozie i upale w czerwcu przeczytacie 👉TUTAJ

A kiedy najlepiej napełniać wodą baseny? 👉TUTAJ