Czy po pięknym weekendzie pogoda się zepsuje?

Za nami najcieplejsze, jak dotąd, dni tego roku. Przypadły one akurat na weekend. W sobotę i niedzielę w woj. śląskim temperatura pierwszy raz w tym roku wzrosła do 30/31°C, a więc zanotowaliśmy upał, który oczywiście nie ma nic wspólnego z rzekomym napływem powietrza z Afryki, jak przekazują niektóre media. Więcej na ten temat napisałem tu👇

Czy po słonecznym i upalnym weekendzie pogoda się zepsuje?

PONIEDZIAŁEK [21.06.2021] – od rana w woj. śląskim słonecznie, zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane. Dopiero pod wieczór lokalnie mogą pojawić się pierwsze punktowe burze. Najsilniejsze burze wystąpią jednak w pasie od Pomorza Środkowego i Zachodniego przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk. W tej części kraju już w poniedziałkowe popołudnie może być dość groźnie.

Temp. min. nad ranem w woj. śląskim ok. 15/19°C. Temp. max. po południu ok. 30/33°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z południowego wschodu. Niewielkie wahania ciśnienia w zakresie 1010-1005 hPa.

WTOREK [22.06.2021] – w nocy z poniedziałku na wtorek miejscami wystąpią opady deszczu i burze. W ciągu dnia zachmurzenie zmienne, przeważnie umiarkowane, a więc nie ma mowy o bezchmurnym niebie, jakie mieliśmy w trakcie weekendu. Punktowo mogą pojawić się opady i burze. Temp. min. nad ranem ok. 17/20°C. Temp. max. po południu ok. 28/30°C. Wiatr przeważnie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1010 hPa.

We wtorek ukaże się najnowsza trzydniowa prognoza pogody, nie tylko dla woj. śląskiego 😉

PODOBNE ARTYKUŁY

Previous
Next