Prognoza na pierwszy weekend kwietnia i nie tylko

Ostatnie dni marca zafundowały nam bardzo zmienną aurę, od śniegu ❄️ i mrozu 🥶 przez Słońce ☀️ po chmury ☁️ i deszcz 💧 Czego możemy się spodziewać w pierwszych dniach kwietnia?

W NOCY z piątku na sobotę – zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite. Lokalnie wystąpią opady deszczu. Temp. min. ok. 5/7°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W SOBOTĘ [01.04.2023] – zachmurzenie od całkowitego po duże z przejaśnieniami. W większości regionu wystąpią okresami opady deszczu 💧 Temp. max. po południu ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu i zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1000 hPa.

W NOCY z soboty na niedzielę – zachmurzenie przeważnie całkowite i duże. Miejscami spadnie deszcz. Temperatura min. ok. 3/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu, skręcający na północny.

W NIEDZIELĘ [02.04.2023] – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu, największe w południowej połowie regionu. Lokalnie możliwy będzie również śnieg z deszczem, zwłaszcza w północnej części regionu. Po południu i wieczorem w większości regionu już bez opadów.

Temp. max. ok. 5/7°C, a więc w ciągu dnia w zasadzie się nie ociepli, a nawet zacznie się ochładzać. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych. Ciśnienie będzie dość szybko rosnąć do ok. 1020 hPa.

Niestety po weekendzie nastąpi dalsze ochłodzenie do tego stopnia, że wrócą nocne i poranne przymrozki. Trwałego i wyraźnego ocieplenia na razie nie widać.

No cóż, przypomnę, że powietrze arktyczne napływa do Polski najczęściej niestety w miesiącach wiosennych i kolejny raz ta zasada się potwierdza.

A kto nie widział jeszcze takich zdjęć Polski z kosmosu, to zapraszam tu 👇 😃