Wciąż zimno

Zamiast wyjątkowo wczesnej wiosny zapowiadanej przez rożne portale, mamy późną marcową zimę. Tegoroczny marzec jest jak na razie zimny z temperaturą poniżej normy wieloletniej. Czy w kolejnych dniach widać wzrost temperatury?

W PONIEDZIAŁEK [07-03-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie w regionie będzie całkowite i duże z przejaśnieniami po południu. Lokalnie możliwe będą przelotne opady śniegu. Temp. max. po południu ok. 1/3°C. Wiatr słaby z północy. Ciśnienie stabilne ok. 1023-1025 hPa.

W NOCY z PONIEDZIAŁKU na WTOREK przewiduję w regionie zachmurzenie od umiarkowanego po całkowite. Lokalnie możliwe będą przelotne opady śniegu. Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby z kierunków północnych.

We WTOREK [08-03-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie duże z przejaśnieniami i całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może poprószyć śnieg. Temp. max. ok. 1/4°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1025-1026 hPa.

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie duże i całkowite. Lokalnie możliwe przelotne opady śniegu. Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr słaby wciąż z kierunków północnych.

W ŚRODĘ [09-03-2022] W CIĄGU DNIA zachmurzenie zróżnicowane, od całkowitego po umiarkowane. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie możliwe będą słabe opady śniegu lub deszczu. Temp. max. ok. 4/6°C. Wiatr słaby z północnego zachodu i północy. Ciśnienie wciąż stabilne ok. 1026-1028 hPa.

Orientacyjna prognoza na kolejne dni

Przełom pierwszej i drugiej dekady marca przyniesie prawdopodobnie więcej Słońca, ale niestety też większy nocny i poranny mróz. W ciągu dnia będzie nadal chłodno, ale dzięki Słońcu odczuwalna temperatura powinna wzrosnąć.

Kolejna prognoza kilkudniowa ukaże się we wtorek. Na koniec trochę bardziej optymistyczna wiadomość dotycząca marca TUTAJ 😉