Czy to już koniec wichur?

Pierwszy tydzień zimowych ferii przyniósł nam bardzo ciepłą i wietrzną pogodę, w tym dwa orkany. Czy w drugim tygodniu zimowych ferii znowu musimy obawiać się wichur, a może przypomni o sobie zima? Odpowiedź w mojej najnowszej prognozie.

W PONIEDZIAŁEK [21.02.2022] w ciągu dnia zachmurzenie będzie najpierw całkowite. Okresami wystąpią opady deszczu lub śniegu z deszczem. Po południu i wieczorem od zachodu pojawią się przejaśnienia oraz rozpogodzenia 🌤️ Temp. max. ok. 7/9°C. Ciśnienie ok. 1000 hPa. Wiatr dość silny południowo zachodni i zachodni. Ponieważ jego porywy będą lokalnie przekraczać 70 km/h wydałem osobne 👉ostrzeżenie z grafiką dla całego kraju. Uspokajam jednak, że tym razem nie ma mowy aż o tak silnej wichurze, jaką mieliśmy w czwartek i sobotę.

W nocy z PONIEDZIAŁKU na WTOREK początkowo rozpogodzenia 🌘 później wzrost zachmurzenia do dużego i całkowitego aż do wystąpienia miejscami opadów deszczu 🌧️ lub śniegu z deszczem, a w górach śniegu. Temp. min. ok. 0/3°C. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu.

We WTOREK [22.02.2022] w ciągu dnia zachmurzenie zmienne od całkowitego po umiarkowane. Lokalnie wystąpią opady deszczu lub śniegu z deszczem, a w górach samego śniegu. Temp. max. ok. 4/6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu. Ciśnienie mocno wzrośnie z 1000 do 1015 hPa.

W nocy z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie duże i całkowite. Nad ranem dotrze z zachodu kolejny front z opadami deszczu lub śniegu z deszczem, a w górach śniegu. Temp. min. ok. -1/2°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu i południowego zachodu.

W ŚRODĘ [23.02.2022] w ciągu dnia zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temp. max. ok. 5/6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z zachodu i północnego zachodu. Ciśnienie nadal będzie rosnąc do ok. 1025 hPa.

Krótko mówiąc, najbliższe dni z niezbyt przyjemną pogodą. O powrocie zimy na niziny nie ma mowy. Biało jedynie w górach. Nie musimy się też obawiać tak silnych wichur, jak ostatnio, choć chwilami wiatr nadal będzie dokuczliwy, obniżając w dodatku temperaturę odczuwalną.

Kolejna aktualizacja prognozy kilkudniowej we wtorek, ale już teraz mogę zdradzić, że w czwartek prawdopodobnie będzie sporo Słońca 🌞 Na koniec zapraszam na tragiczny bilans ostatniej wichury z dość szokującymi filmami.

👉 BILANS WICHURY