Przed nami najcieplejszy dzień od początku roku! 😀

Pierwsze dwie dekady marca były chłodne z temperaturą poniżej normy wieloletniej. Na szczęście początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny przynosi nam w końcu upragnione przez większość osób ocieplenie. Czy ciepła wiosna zagości już na stałe? Zapraszam na najnowszą prognozę pogody 🙂

W NOCY z WTORKU na ŚRODĘ w całym regionie bezchmurnie 🌛 lub najwyżej małe zachmurzenie. Oczywiście bez opadów. Temp. min. rano ok. 2/-3°C. Lokalnie w tzw. mrozowiskach ok. -6°C. Wiatr słaby z południowego wschodu.

W ŚRODĘ [23-03-2022] od rana do wieczora w całym woj. śląskim bezchmurne niebo 🌞 Temperatura wzrośnie po południu do ok. 17/20°C Będzie to najcieplejszy dzień od początku roku! 😃 Wiatr bardzo słaby najpierw z południa potem z zachodu. Ciśnienie spadnie do ok. 1028 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK nadal bez opadów i w całym regionie bezchmurne 🌛 niebo. Temp. min. rano ok. 3/-2°C. Wiatr słaby przeważnie z zachodu.

W CZWARTEK [24-03-2022] w ciągu dnia wciąż sporo Słońca 🌞 zachmurzenie najwyżej małe. Bez opadów. W porównaniu do środy ochłodzi się o kilka stopni, gdyż temp. max. po południu wyniesie ok. 14/16°C. Wiatr słaby z kierunków północnych. Ciśnienie stabilne ok. 1027-1028 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK przewiduję nadal w całym regionie bezchmurne niebo 🌛 i tym samym brak opadów. Temp. min. rano ok. 2/-3°C. Wiatr słaby z północy, a rano z zachodu.

W PIĄTEK [25-03-2022] od rana bezchmurnie 🌞 dopiero po południu i wieczorem miejscami pojawią się chmury, ale padać nie będzie. Temp. max. po południu ok. 13/15°C. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1027-1026 hPa.

Na kolejny najcieplejszy dzień od początku roku przyjdzie nam prawdopodobnie trochę dłużej poczekać. Czy mamy już suszę, jakie są jej rodzaje i kiedy w końcu spadnie deszcz? Na te pytania odpowiadam w osobnym artykule 👉TUTAJ

W czwartek ukaże się kolejna najnowsza prognoza kilkudniowa obejmująca również cały najbliższy WEEKEND 🙂