Do kiedy będzie ciepło?

Weekend przyniósł piękną słoneczną pogodę, no i po mroźnych porankach powolny wzrost temperatury w ciągu dnia. Jak długo potrwa ocieplenie? O tym w poniższej prognozie 🙂

W PONIEDZIAŁEK [14-03-2022] od rana słonecznie, w całym regionie wręcz bezchmurnie no i tym samym bez opadów. PO mroźnym poranku temperatura wzrośnie po południu do ok. 11/13°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie wciąż wysokie i stabilne ok. 1030-1032 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek początkowo bezchmurnie, później zachmurzenie wzrośnie miejscami do małego i umiarkowanego, ale woj. śląskim opadów nie przewiduję. Temp. min. rano ok. -2/3°C. Wiatr słaby z południa.

WE WTOREK [15-03-2022] w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do małego i umiarkowanego, a miejscami również dużego. Opadów w naszym regionie jednak jeszcze nie musimy się obawiać. Temp. max. po południu ok. 12/15°C. Wiatr słaby przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie po południu zacznie spadać.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego. W związku z nasunięciem się znad Czech płytkiego niżu, spodziewam się dość obfitych opadów deszczu 🌧️ W Beskidach możliwy również śnieg. Temp. min. ok. 2/5°C, a więc bez przymrozków. Wiatr słaby.

W ŚRODĘ [16-03-2022] zachmurzenie zmienne, od całkowitego po umiarkowane i małe. Rano może jeszcze padać deszcz, głównie w południowej połowie regionu. W górach śnieg. Później na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 9/12°C. Wiatr słaby przeważnie z północnego wschodu. Ciśnienie po porannym spadku do 1022 hPa, zacznie ponownie rosnąć i wieczorem osiągnie ok. 1030 hPa.

Czy to już będzie trwała wiosna?

Niestety druga połowa tygodnia przyniesie prawdopodobnie ponowne ochłodzenie, tak więc o kilkunastu stopniach w ciągu dnia będziemy musieli znowu zapomnieć. Wróci też nocny mróz.We wtorek kolejna aktualizacja prognozy kilkudniowej.

Na koniec zapraszam poniżej na moje najnowsze ciekawostki 👇👇