Czy to prawda, że wróci gorące lato, a nawet upał?

Za nami bezdeszczowy weekend z temperaturą maksymalną ok. 10/12°C i bardzo zróżnicowanym zachmurzeniem. Najlepsza pogoda utrzymywała się w górach, gdzie było sporo Słońca.

Czy to prawda, że wróci gorące lato, a nawet upał?

Takie nagłówki pojawiły się w ostatnich dniach na niektórych portalach. Oczywiście kolejny raz są to informacje nieprawdziwe. Nie będzie ani upału, ani też powrotu gorącego lata. Czeka nas natomiast kilkustopniowe ocieplenie, więc będziemy mogli mówić po prostu o cieplejszej wersji Złotej Polskiej Jesieni 🍁🍂 🙂 Kiedy nastąpi wzrost temperatury? Zapraszam na szczegóły prognozy.

PONIEDZIAŁEK [18.10.2021] – w ciągu dnia sporo chmur. Przewiduję w całym woj. śląskim zachmurzenie całkowite i duże. Miejscami wystąpią opady deszczu, głównie rano. Chłodno. Temp. min. rano ok. 5/7°C. Temp. max. po południu ok. 9/11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu. Ciśnienie 1022 -> 1027 hPa.

WTOREK [19.10.2021] – zachmurzenie zmienne, przeważnie duże z przejaśnieniami oraz umiarkowane 🌥️ Bez opadów. Temp. min. rano ok. 5/7°C. Temp. max. po południu ok. 14/15°C, a więc ocieplenie. Wiatr południowo-zachodni umiarkowany i dość silny. Ciśnienie będzie spadać do 1020 hPa.

ŚRODA [20.10.2021] – zachmurzenie przeważnie umiarkowane i małe 🌤️ Bez opadów. Temp. min. w nocy ok. 8/10°C. Temp. max. po południu ok. 17/19°C. Coraz silniejszy wiatr z południowego zachodu i południa. W górach halny. Dalszy dość szybki spadek ciśnienia do 1010 hPa.

Aktualizacja i przedłużenie prognozy już we wtorek 🙂