CZY W KOŃCU ZAWITA DO NAS PRAWDZIWA ZIMA?

Poniżej zamieściłem dwa zdjęcia. Na jednym pokazałem pochmurne i mgliste przedzimie, na drugim śnieżną zimę ze stycznia 2019 roku. Na jakie widoki mamy szansę w najbliższych dniach, czy nadal te bardziej przedzimowe, czy może zawita do nas w końcu trwalsza zima i śnieg utrzyma się dłużej niż 1-2 dni?

Otóż Moi Drodzy, co najmniej do końca drugiej dekady grudnia 2020 na porządną śnieżną zimę nie mamy szans. Wciąż będziemy mieli do czynienia z termicznym przedzimiem, a to oznacza, że średnia dobowa temperatura będzie się wahać między 0 a 5°C. Niewielkie przymrozki będą się zdarzać tylko nocami. Przeważać będą dni bez opadów.

CZY TO PRAWDA, ŻE WIGILIA BĘDZIE BIAŁA?

Czytelnicy przysyłają mi prognozy z różnych portali i stacji radiowych, wg których święta będą w tym roku białe. Pytają, czy to prawda, czy kolejna ściema?

Moi Drodzy, do świąt jest jeszcze kilkanaście dni, a w naszym klimacie prognozowanie pogody na tak długi czas jest równe niemalże wróżeniu z fusów 😉 Moja wstępna prognoza brzmi jednak następująco: na białą Wigilię w tym roku szanse są – póki co – marne. Za kilka dni napiszę pewniejszą prognozę 🙂