Kiedy wróci gorące lato?

Wtorek porządnie zlał nas deszczem W miastach GZM spadło ok. 20 mm, w Bielsku-Białej ok. 30 mm, zaś w Raciborzu aż 36 mm. Deszcze ominęły jedynie Częstochowę. Niektórzy Czytelnicy już dopytują, kiedy wróci gorące a najlepiej to upalne lato? Sprawdźmy, co nas czeka w najbliższym czasie 😉

W ŚRODĘ [06-07-2022] – zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od małego ⛅ po całkowite ☁️ Tylko lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu. Temp. max. po południu ok. 21/23°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1020 hPa.

W NOCY ze ŚRODY na CZWARTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie zmienne od małego po duże. Na ogół bez opadów. Temp. min. ok. 9/13°C, a więc noc dość chłodna. Wiatr słaby z kierunków zachodnich.

W CZWARTEK [07-07-2022] – zachmurzenie od umiarkowanego ⛅ po całkowite ☁️ Deszcz możliwy będzie tylko lokalnie. Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie dość stabilne w zakresie 1020-1017 hPa.

W NOCY z CZWARTKU na PIĄTEK zachmurzenie w woj. śląskim będzie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. min. ok. 11/14°C. Wiatr słaby przeważnie z zachodu.

W PIĄTEK [08-07-2022] – zachmurzenie od całkowitego ☁️ po umiarkowane 🌥️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 18/21°C, a więc dość chłodno. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1022 hPa.

Większego ocieplenia nie widać również i w WEEKEND, choć w sobotę może wróci chociaż dwójka z przodu. Szczegółowa prognoza na weekend ukaże się w czwartek wieczorem.

Generalnie na powrót gorącego i upalnego lata będziemy musieli prawdopodobnie nieco dłużej poczekać, możliwe, że do połowy lipca, o czym zapewne będę informować w moich kolejnych prognozach kilkudniowych. Osobna prognoza dla wypoczywających nad morzem znajduje się 👉TUTAJ A jak upalnie może być w lipcu? Tego dowiecie się z mojej najnowszej 👉CIEKAWOSTKI 😀