Pogorszenie pogody. Na jak długo?

Niedziela przyniosła nam całkiem przyjemną pogodę. Nigdzie nie padało i do tego w wielu miejscach występowały przejaśnienia ⛅

Po weekendzie czeka nas niestety pogorszenie pogody, a jak długo ono potrwa? O tym w mojej najnowszej prognozie pogody wraz z rzadką ciekawostką na końcu 😉

W PONIEDZIAŁEK [13.02.2023] – w całym województwie śląskim zachmurzenie będzie niestety duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady głównie deszczu 💧 lub mżawki, a w wysoko w górach możliwy także śnieg.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 4/5°C. Wiatr słaby i umiarkowany z zachodu oraz północnego zachodu. Ciśnienie nadal dość wysokie i stabilne ok. 1035 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek nadal przewiduję w województwie śląskim zachmurzenie duże i całkowite. Tylko lokalnie możliwe będą niewielkie opady deszczu lub mżawki, a w górach również śniegu.

Temperatura minimalna rano około 0/2°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie w dalszym ciągu stabilne około 1035 hPa.

We WTOREK [14.02.2023] – nadal pogodę będzie kształtować zgniły wyż, dlatego też przewiduję zachmurzenie duże i całkowite ☁️ W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie możliwy będzie słaby deszcz lub mżawka.

Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 3/5°C. Wiatr powieje słabo z północnego zachodu i zachodu. Ciśnienie będzie nadal dość wysokie i stabilne ok 1035 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie w województwie śląskim będzie przeważnie całkowite i duże z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów. Temp. min. od ok. -2/-4°C na południu regionu, gdzie będzie najwięcej przejaśnień, do ok. 0/2°C na północy pod chmurami. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

W ŚRODĘ [15.02.2023] – rano miejscami jeszcze pochmurno i lokalnie możliwe będą mgły. W ciągu dnia z południa regionu będą postępować w kierunku północnym przejaśnienia, a nawet coraz większe rozpogodzenia 🌤️ Po południu w całym woj. śląskim będzie wręcz słonecznie 🌞 Nigdzie nie przewiduję opadów.

Temperatura maksymalna dzięki coraz silniejszej operacji słonecznej sięgnie po południu ok. 6/8°C. Wiatr powieje słabo z kierunków południowych. Ciśnienie będzie cały czas wolno spadać do ok. 1027 hPa.

Prognozę będę w razie zmian na bieżąco aktualizował, a na koniec zapraszam Was na obiecaną dość rzadką ciekawostkę 👉TUTAJ 😃