Czy wróci ciepła jesień?

Końcówka drugiej dekady listopada przyniosła nam solidne ochłodzenie i pierwszy w tym sezonie powiew zimy. W całym kraju chwycił mróz, lokalnie nawet dwucyfrowy, co szczegółowo opisałem 👉TU Do tego miejscami spadł śnieg. Czy w listopadzie wróci do nas jeszcze ciepła jesień? Zapraszam na szczegóły najnowszej prognozy pogody 🙂

W PONIEDZIAŁEK [21-11-2022] – zachmurzenie zmienne od małego po całkowite. W większości regionu bez opadów, jedynie lokalnie możliwy będzie słaby przelotny deszcz lub śnieg z deszczem. Temp. max. po południu ok. 3/5°C. Wiatr słaby z kierunków południowych. Ciśnienie 1010-1005 hPa.

W NOCY z poniedziałku na wtorek zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od całkowitego po umiarkowane. Początkowo lokalnie może słabo przelotnie pokropić. Poza tym bez opadów, ale miejscami utworzą się gęste mgły. Temp. min. ok. -3/0°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

We WTOREK [22-11-2022] – zachmurzenie w regionie będzie zróżnicowane od małego po całkowite. Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 5/7°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie stabilne ok. 1005 hPa.

W NOCY z wtorku na środę zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite. W większości regionu bez opadów. Temp. min. ok. -2/1°C. Wiatr słaby ze wschodu.

W ŚRODĘ [23-11-2022] – zachmurzenie duże i całkowite. W większości regionu bez opadów, dopiero wieczorem lokalnie (głównie na południu regionu) może słabo pokropić lub poprószyć. Temp. max. ok. 1/3°C. Wiatr słaby ze wschodu. Ciśnienie nadal dość stabilne ok. 1005 hPa.

Krótko mówiąc, po pierwszym powiewie zimy czeka nas lekkie ocieplenie i termiczne przedzimie, typowe dla drugiej połowy listopada. Jednak powrotu ciepłej jesieni z temperaturą powyżej 10°C w najbliższych dniach nie widać. Prognozę w razie zmian będę oczywiście na bieżąco aktualizował, a tymczasem zapraszam na 👉 POGODOWY EWENEMENT 😀