Prognoza na przełom sierpnia i września

Od poniedziałku dominuje pogoda pochmurna, dość chłodna i mokra. Jaką pogodę przyniosą ostatnie dni sierpnia oraz początek września? Zapraszam na szczegółową kilkudniową prognozę dla województwa śląskiego oraz ciekawostkę na koniec 😉

ŚRODA [30.08.2023] – nadal w całym woj. śląskim będzie zachmurzenie całkowite ☁️ Miejscami wystąpią opady deszczu ☔ Chłodno, a w zasadzie jesiennie, gdyż w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie zaledwie ok. 15/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1007 hPa.

NOC ze środy na czwartek – nadal zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Słabe opady możliwe będą tylko lokalnie. Temp. min. rano ok. 12/14°C. Wiatr słaby z kierunków zachodnich. Ciśnienie lekko wzrośnie do ok. 1009 hPa.

CZWARTEK [31.08.2023] – lepsza pogoda, zachmurzenie zmienne między małym ⛅ a dużym 🌥️ Po południu lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu ☔ Temp. max. ok. 20/21°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Ciśnienie wzrośnie do ok. 1015 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie najwyżej małe 🌕 lub umiarkowane. Bez opadów. Chłodniej z powodu braku kołderki z chmur. Temp. min. ok. 9/11°C. Wiatr słaby przeważnie z południowego zachodu. Ciśnienie wolno wzrośnie do ok. 1015 hPa.

PIĄTEK [01.09.2023] – zachmurzenie przeważnie umiarkowane ⛅ Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1017 hPa.

A JAKI BĘDZIE PIERWSZY WEEKEND WRZEŚNIA? Na razie jest spora szansa na to, że pierwszy dzień weekendu zafunduje nam całkiem niezłą aurę umiarkowanego lata, a jaki będzie cały weekend? O tym w moich kolejnych aktualizacjach i prognozach 😉

Na koniec zapowiadana ciekawostka i odpowiedź na pytanie niektórych Czytelników – TUTAJ