Co dalej z zimą?

Jak na razie grudzień funduje nam prawdziwą zimę. Praktycznie w całym kraju leży śnieg. Najwięcej (nie licząc gór) w woj. śląskim, a konkretnie w Bielsku-Białej -> prawie 30 cm.

Czego możemy się spodziewać w kolejnych dniach grudnia, czy widać jakieś zmiany? Zapraszam na szczegóły.

ŚRODA 🎅🏻 [06.12.2023] – w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże i całkowite ☁️ Miejscami wystąpią niewielkie opady śniegu ❄️ zwłaszcza po południu i wieczorem, zaś w południowej części regionu już przed południem. Temp. max. ok. -1/0°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1015 hPa.

NOC ze środy na czwartek – w całym woj. śląskim będzie pochmurna ☁️ Lokalnie wystąpią słabe opady śniegu ❄️ Temp. min. ok. -1/-4°C. Wiatr słaby ze wschodu, skręcający na północny. Ciśnienie delikatnie wzrośnie do 1018 hPa.

CZWARTEK [07.12.2023] – w dalszym ciągu będzie pochmurno ☁️ Lokalnie możliwe będą słabe opady śniegu ❄️ Temp. max. ok. -2/-1°C, zatem utrzyma się termiczna zima. Wiatr słaby z północnego zachodu. Ciśnienie nadal będzie wolno rosnąć do 1021 hPa.

NOC z czwartku na piątek – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże. Na ogół bez opadów, jedynie początkowo może słabo poprószyć. Lokalnie wystąpią zamglenia. Temp. min. ok. -1/-3°C. Wiatr wciąż słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie ok. 1021 hPa.

PIĄTEK [08.12.2023] – zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże z lokalnymi przejaśnieniami 🌥️ głównie w górach. Na ogół bez opadów. Temp. max. ok. 1/-2°C. Wiatr słaby z południowego wschodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1018 hPa.

Jak widać, zima w woj. śląskim utrzyma się w najbliższych dniach. Śnieg ❄️ na pewno nie stopnieje, a nawet nieco go jeszcze przybędzie.

Potem będziemy świadkami przepychanki nad Europą Środkową między mroźnym wyżem rosyjskim na wschodzie a ciepłym niżem atlantyckim na zachodzie.

Prawdopodobnie szala przechyli się nad Polską nieco w stronę ciepła i tym samym odwilży, która zacznie się około 10-11 grudnia, ale czy tak się na pewno stanie i jak głęboka będzie ewentualna odwilż? Na to pytanie odpowiem w moich kolejnych prognozach 😉