Zima nie powiedziała ostatniego słowa!

Ostatnie dni przyniosły nam dość pochmurną i deszczową 🌧️ pogodę. Co nas czeka w najbliższych dniach?

Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody oraz na koniec niezbyt miłą ciekawostkę dla niektórych osób.

W ŚRODĘ [22.02.2023] – w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ dość pochmurnego wyżu znad Bałtyku. Zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie całkowite i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Na ogół bez opadów.

Temperatura maksymalna po południu ok. 6/8°C. Wiatr powieje słabo ze zmiennych kierunków, a ciśnienie ustabilizuje się na poziomie ok. 1018 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek – w całym regionie bez opadów. Pojawi się sporo przejaśnień, a nawet rozpogodzeń i w związku z tym nieco się ochłodzi. Temp. min. wyniesie ok. -3/1°C. Wiatr słaby z południowego wschodu, a ciśnienie będzie stabilne ok. 1017 hPa.

W CZWARTEK [23.02.2023] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie przeważnie duże z przejaśnieniami 🌥️ Bez opadów. Temp. max. po południu ok. 8/10°C, a więc to będzie kolejny dość ciepły dzień, jak na luty. Wiatr słaby z południowego wschodu i południa. Ciśnienie zacznie spadać.

W NOCY z czwartku na piątek – zachmurzenie w całym regionie będzie zróżnicowane od umiarkowanego po całkowite. Nad ranem miejscami pojawią się opady deszczu. Temp. min. ok. 4/6°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie nadal będzie spadać.

W PIĄTEK [24.02.2023] – czeka nas pogorszenie pogody, gdyż dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii i związanego z nim frontu atmosferycznego. W związku z tym przewiduję zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. W całym regionie wystąpią okresami opady deszczu 🌧️

Temperatura maksymalna po południu wyniesie około 8/9°C, czyli wciąż ciepło, jak na luty. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie wyraźnie spadnie do ok. 997 hPa.

A CO DALEJ? Otóż ze wstępnych moich analiz pola ciśnienia wynika, że ostatnie dni lutego przyniosą blokadę wyżową na Atlantyku i tym samym spływ do naszego kraju na tyle chłodnych mas powietrza, że wróci lekka termiczna zima, a to oznacza, że średnia dobowa temperatura będzie ujemna. Nie wykluczam również opadów śniegu ❄️ i miejscami zabielenia się krajobrazów.

Jest to oczywiście na razie prognoza orientacyjna. Szczegółowa prognoza na WEEKEND ukaże się tradycyjnie w czwartek wieczorem. Koniecznie zajrzyjcie 😉

A na koniec niezbyt dobre wiadomości dla alergików, które przeczytacie w osobnej ciekawostce – tutaj

PODOBNE ARTYKUŁY

Poprzednie
Następne