Niebawem przydadzą się skrobaczki do szyb

Ostatnie dni przyniosły nam bardzo przyjemną pogodę i wysoką temperaturę sięgającą na Górnym Śląsku 23°C, a na Dolnym Śląsku nawet 25°C. W najbliższych dniach czeka nas jednak wyraźny spadek temperatury. Zapraszam na szczegółową prognozę pogody dla woj. śląskiego.

W ŚRODĘ [19-10-2022] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ W większości regionu bez opadów, jedynie bardzo lokalnie może słabo przelotnie pokropić. Ochłodzenie. Temp. max. ok. 11/13°C. Wiatr umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie nadal stabilne ok. 1025-1027 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek zachmurzenie będzie się zmniejszać aż do bezchmurnego nieba. Bez opadów. Zimno! Temp. min. ok. 0/3°C. Uwaga: lokalnie pojawią się słabe przymrozki, a tym samym szron na trawie i samochodach. Gdzieniegdzie wystąpią mgły i zamglenia.Wiatr słaby z północy i północnego wschodu.

W CZWARTEK [20-10-2022] – w całym woj. śląskim bez opadów i słonecznie 🌞 ale dość chłodno. Temp. max. po południu ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany ze wschodu oraz południowego wschodu. Ciśnienie zacznie delikatnie spadać z 1027 do 1022 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie najwyżej małe 🌛 lub umiarkowane. Bez opadów. To będzie kolejna zimna noc. Temp. min. ok. 0/3°C. Lokalnie znowu wystąpią słabe przymrozki. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

W PIĄTEK [21-10-2022] – zachmurzenie wzrośnie do dużego 🌥️ i całkowitego ☁️ W ciągu dnia na ogół bez opadów, dopiero wieczorem lokalnie może pokropić. Temp. max. ok. 10/14°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie będzie spadać do ok. 1015 hPa.

No cóż, po kilku bardzo ciepłych dniach czeka nas spore ochłodzenie z porannymi przymrozkami. Prognozę będę w razie potrzeby oczywiście na bieżąco aktualizował. A co przyniesie weekend? O tym już w czwartek wieczorem 🙂