Widać już zmiany w pogodzie

Za nami słoneczny i bardzo ciepły weekend, który zafundował nam wyż ULLA. W niedzielę zanotowaliśmy najwyższą temperaturę od początku roku! Nawet w dość chłodnym do tej pory woj. śląskim w końcu porządnie się ociepliło do 23/25°C

Do kiedy będzie słonecznie i tak ciepło? Niestety niezbyt długo. Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody oraz dwie ciekawostki na koniec 😉

PONIEDZIAŁEK [22.05.2023] – przez cały dzień sporo Słońca 🌤️ Na niebie pojawią się jedynie niegroźne i cienkie chmury pierzastowarstwowe (cirrostratus), które nie dają opadów.

Temperatura maksymalna po południu ok. 21/23°C. Wiatr najwyżej umiarkowany będzie wiał nadal ze wschodu. Ciśnienie 1018-1015 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – w całym regionie bezchmurnie 🌛 lub najwyżej małe zachmurzenie. Bez opadów. Temp. min. rano ok. 8/11°C. Wiatr słaby jeszcze ze wschodu. Ciśnienie ok. 1015 hPa.

WTOREK [23.05.2023] – przed południem zachmurzenie najwyżej małe lub umiarkowane 🌤️ i bez opadów. Po południu zachmurzenie wzrośnie do dużego i całkowitego ☁️ W większości regionu pojawią się opady deszczu 🌧️ na przechodzącym froncie atmosferycznym.

Miejscami wystąpią również burze ⛈️ zwłaszcza w południowej połowie woj. śląskiego. W czasie burz możliwe ulewy i niewielki grad. Temp. max. ok. 22/24°C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków, jedynie w czasie burz porywisty. Ciśnienie w miarę stabilne ok. 1013-1011 hPa.

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ głównie w południowej połowie regionu. Temp. min. rano ok. 11/13°C. Wiatr slaby z północnego zachodu. Ciśnienie lekko wzrośnie do 1013 hPa.

ŚRODA [24.05.2023]zachmurzenie przeważnie całkowite ☁️ i duże z niewielkimi przejaśnieniami 🌥️ Lokalnie możliwe będą opady, ale tylko przed południem i głównie na południu woj. śląskiego.

Ochłodzi się. Temp. max. wyniesie ok. 13/16°C, a więc już bez dwójki z przodu. Wiatr słaby i umiarkowany z północnego zachodu. Ciśnienie będzie wolno rosnąć do ok. 1020 hPa.

Prognozę będę na bieżąco aktualizować, a na koniec zapraszam Was na dwie ciekawostki:

👉 MOKRĄ

👉 GORĄCĄ 😃