Do kiedy będzie słonecznie?

WEEKEND przyniósł nam zapowiadaną poprawę pogody i mnóstwo Słońca, zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Dzięki coraz mocniej operującemu Słońcu temperatura po południu wzrosła na Śląsku do 5/7°C. Do kiedy utrzyma się słoneczna aura, czy w pierwszym tygodniu rozpoczynających się w woj. śląskim zimowych ferii spadnie śnieg, kiedy znowu mocniej powieje? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej 😉

W PONIEDZIAŁEK [14-02-2022] od samego rana w całym regionie słonecznie 🌞 Dopiero wieczorem na południu regionu pojawi się trochę niegroźnych chmur, które nie przyniosą opadów. Temp. max. po południu ok. 7/9°C. Wiatr z południa słaby i umiarkowany, miejscami okresowo silniejszy, zwłaszcza w górach, gdzie pojawi się halny. Ciśnienie lekko się obniży do przeciętnego poziomu ok. 1013 hPa.

W nocy z PONIEDZIAŁKU na WTOREK zachmurzenie będzie zróżnicowane, od małego po duże, ale nie przewiduję opadów. Temp. min. ok. -2/1°C. Wiatr słaby z kierunków południowych.

WE WTOREK [15-02-2022] w ciągu dnia zachmurzenie w regionie będzie zmienne od małego po duże z przejaśnieniami ⛅ Na ogół bez opadów. Temp. max. po południu ok. 8/9°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1015 hPa.

W nocy z WTORKU na ŚRODĘ zachmurzenie zróżnicowane, od całkowitego po małe. W większości regionu bez opadów. Temp. min. rano ok. 1/3°C. Wiatr słaby do umiarkowanego z południowego zachodu.

W ŚRODĘ [16-02-2022] zachmurzenie w regionie będzie zmienne, od małego po nawet całkowite. Od zachodu do Polski wkroczy front atmosferyczny, ale w woj. śląskim ewentualne opady deszczu przyniesie prawdopodobnie dopiero wieczorem. Temp. max. ok. 8/10°C. Wiatr z południowego zachodu zacznie narastać i w porywach będzie dochodzić do 65 km/h. Ciśnienie spadnie do ok. 1000 hPa.

Kolejne dni bardzo wietrzne, ciepłe i czasami deszczowe. W czwartek temperatura wzrośnie nawet do ok. 10/12°C. Zimy kompletnie nie widać. Śnieg leży tylko w górach powyżej 500 m n.p.m., ale w najbliższych dniach i tam będzie go ubywać. UWAGA: Następna aktualizacja prognozy kilkudniowej już we wtorek 😉