Dobra i zła wiadomość

Z uwagi na mój pobyt na urlopie prognoza jest nieco skrócona 🙂

PIĄTEK [29-07-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie małe i umiarkowane ⛅ wzrastające stopniowo do dużego aż do wystąpienia późnym popołudniem i wieczorem miejscami opadów deszczu 🌧️ Temp. max. ok. 24/27°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z kierunków wschodnich. Ciśnienie będzie wolno spadać z 1020 do 1015 hPa.

SOBOTA [30-07-2022] – zachmurzenie duże z przejaśnieniami 🌥️ do całkowitego ☁️ Po południu i wieczorem w zdecydowanej większości regionu wystąpią opady deszczu 🌧️ miejscami intensywne! Lokalnie może też zagrzmieć 🌩️ Temp. max. ok. 20/22°C. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie ze wschodu, skręcający na północny. Ciśnienie 1015-1011 hPa.

NIEDZIELA [31-07-2022] – w ciągu dnia nadal zachmurzenie duże i całkowite. W zdecydowanej większości regionu będzie padać deszcz 🌧️ Uwaga: opady mogą mieć charakter ciągły. Chłodno. Temp. max. ok. 15/18°C. Wiatr umiarkowany i dość silny z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie do 1014 hPa.

No cóż, pora w końcu na gorszy weekend i to jest ta ZŁA wiadomość, choć z drugiej strony deszcz jest przecież potrzebny 🙂 Jako ciekawostkę dodam, że nad morzem w sobotę bez opadów, a w niedzielę deszcz możliwy tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej.

DOBRA wiadomość jest taka, że początek sierpnia przyniesie nam prawdopodobnie poprawę pogody, ale o tym napiszę szczegółowo w niedzielę wieczorem w mojej najnowszej prognozie kilkudniowej, na którą już teraz zapraszam. Pozdrawiam Wszystkich z przepięknych Bieszczad 🙂