Już niebawem nastanie konkretna zima

Wtorek przyniósł nam pogodę pochmurną i mokrą z opadami głównie deszczu ☔ Przed nami jednak większe zmiany w pogodzie, o których dowiecie się więcej z mojej poniższej prognozy pogody 😉

W ŚRODĘ [07-12-2022] – zachmurzenie całkowite ☁️ i duże z przejaśnieniami 🌥️ Miejscami wystąpią opady deszczu 🌧️ lub śniegu ❄️ Temp. max. ok. 1/4°C, tak więc to, co w nocy miejscami spadło, w ciągu dnia na razie będzie topnieć. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu oraz zachodu, będzie obniżał temperaturę odczuwalną o ok. 5 stopni. Ciśnienie stabilne ok. 1012-1013 hPa.

W NOCY ze środy na czwartek zachmurzenie zróżnicowane od całkowitego po umiarkowane. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu lub śniegu. Temp. min. ok. -1/0°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu.

W CZWARTEK [07-12-2022] – zachmurzenie w woj. śląskim będzie zróżnicowane od umiarkowanego po całkowite. Tylko lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu lub śniegu. Temp. max. ok. 2/4°C. Wiatr słaby i umiarkowany z południowego zachodu. Ciśnienie dość stabilne ok. 1013-1010 hPa.

W NOCY z czwartku na piątek zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie możliwe będą słabe przelotne opady deszczu lub śniegu, gdyż temperatura wciąż balansować będzie w pobliżu 0°C. Wiatr słaby z południa.

W PIĄTEK [09-12-2022] – przewiduję w woj. śląskim zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami i całkowite. Późnym popołudniem i wieczorem z południa nasunie się strefa opadów deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Temp. max. ok. 2/4°C. Wiatr słaby będzie zmieniał swój kierunek z południowego na wschodni. Ciśnienie spadnie do ok. 1003 hPa.

PROGNOZA POGODY NA WEEKEND – kolejne dni przyniosą stopniowy spadek temperatury. Z mojej najnowszej analizy pola ciśnienia i cyrkulacji powietrza nad Europą wynika, że początek drugiej dekady grudnia przyniesie nam całodobowy mróz i tym samym opady już wyłącznie w postaci śniegu ❄️ i to całkiem sporego.

Możliwe, że w niedzielę i poniedziałek grubość pokrywy śnieżnej ❄️❄️ będzie dwucyfrowa, ale czy tak się na pewno stanie, to napiszę i potwierdzę dopiero w moich kolejnych prognozach.

Zobaczcie, jak mroźno i ciepło może być u nas w grudniu zapraszam tu👉REKORDY GRUDNIA 😀