Nadchodzi BENEDIKT I CHAPPU

Po niezłym weekendzie czekają nas istotne zmiany. Zapraszam na najnowszą kilkudniową prognozę pogody dla woj. śląskiego oraz optymistyczną ciekawostkę na koniec 😉

PONIEDZIAŁEK [15.05.2023] – nad Polską znajdzie się centrum niżu BENEDIKT, w związku z tym w ciągu dnia przewiduję zachmurzenie od całkowitego ☁️ po duże z przejaśnieniami po południu ⛅

W całym regionie wystąpią opady deszczu ☔ miejscami intensywne, zwłaszcza przed południem. Lokalnie możliwe punktowe burze na północy regionu. Dodam, że w poniedziałek praktycznie w całym kraju spadnie deszcz.

Temperatura maksymalna po południu ok. 14/17°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Ciśnienie w miarę stabilne 1008-1010 hPa.

NOC z poniedziałku na wtorek – zachmurzenie będzie się zmniejszać do umiarkowanego i małego 🌘 Na ogół już bez opadów. Temp. min. rano ok. 7/9°C. Wiatr słaby z południowego zachodu. Ciśnienie stabilne ok. 1010 hPa.

WTOREK [16.05.2023] – przed południem czeka nas całkiem ładna pogoda. Zachmurzenie będzie przeważnie małe lub umiarkowane ⛅ Bez opadów.

Po południu i wieczorem z południa Europy nadciągnie do naszego regionu kolejny deszczowy niż CHAPPU przynosząc opady deszczu ☔ późnym popołudniem i wieczorem. Temp. max. ok. 18/20°C. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie dość stabilne ok. 1011-1013 hPa

NOC z wtorku na środę – zachmurzenie całkowite z opadami deszczu 🌧️ które będą intensywne ❗ Temperatura rano wyniesie ok. 10/12°C. Wiatr słaby i umiarkowany zacznie wiać z północy. Ciśnienie stabilne ok. 1012 hPa.

UWAGA: osobne ostrzeżenie meteorologiczne znajduje się TUTAJ

ŚRODA [17.05.2023] – w całym woj. śląskim pochmurno ☁️ Do tego w większości regionu będzie padać deszcz ☔ Woj. śląskie ponownie będzie najzimniejszym regionem w kraju. W ciągu dnia temperatura zamiast rosnąć będzie nadal spadać.

W ciągu dnia przewiduję zaledwie od 8 do 10°C. Powieje zimny umiarkowany i dość silny wiatr z północnego zachodu i północy. Ciśnienie gwałtownie wzrośnie do 1022 hPa.

Na koniec zapraszam Was na najnowszą całkiem optymistyczną 👉ciekawostkę