Jaka będzie pogoda nad morzem?

Oto moja najnowsza kilkudniowa prognoza pogody dla osób przebywających nad polskim wybrzeżem Bałtyku 🙂

ŚRODA [03-08-2022] – na całym wybrzeżu od Świnoujścia aż po Krynicę Morską i Hel mnóstwo Słońca 🌞 zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ i bez opadów. Gorąco. Temp. max. ok. 25/29°C, a na zachodzie regionu w okolicach Świnoujścia wręcz upalnie ok. 30/32°C.

CZWARTEK [04-08-2022] – ponownie w całym pasie wybrzeża słonecznie, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ Bez opadów. Jeszcze cieplej! Temp. max. ok. 28/33°C, a w rejonie Świnoujścia nawet 35°C.

PIĄTEK [05-08-2022] – przed południem w większości wybrzeża sporo Słońca 🌤️ a w woj. pomorskim wręcz bezchmurnie 🌞 Jedynie na zachodzie woj. zachodniopomorskiego wkroczy front, który przyniesie wzrost zachmurzenia i opady deszczu 🌧️ Na zachodnim wybrzeżu temperatura spadnie do ok. 20/23°C, zaś na wschodnim przed frontem będzie jeszcze gorąco , a nawet upalnie.

Wieczorem i w nocy z PIĄTKU na SOBOTĘ front z opadami deszczu 🌧️ dotrze najpierw do środkowego a później do wschodniego wybrzeża, czyli w rejon Zatoki Gdańskiej.

SOBOTA [06-08-2022] – pierwszy dzień weekendu przyniesie nad morzem ponowną poprawę pogody już po przejściu wspomnianego frontu. Zachmurzenie będzie najwyżej małe lub umiarkowane ⛅ i bez opadów. Temp. max. ok. 18/20°C, czyli zrobi się dość rześko, ale pamiętajmy, że to temperatura podawana w cieniu. W Słońcu tzw. temp. odczuwalna będzie wyższa. Wróci też klasyczny dla Bałtyku wyraźny wiatr od morza.

NIEDZIELA [07-08-2022] – wstępnie w drugi dzień weekendu pogoda będzie dość podobna do tej z soboty, w większości wybrzeża bez opadów, a temperatura max. ok. 18/20°C. Wiatr nadal w północnego zachodu.