Jaka pogoda będzie nad morzem?

Sporo Czytelników wypoczywa nad Morzem Bałtyckim, więc przygotowałem dla nich 4-dniową prognozę pogody na okres 6-9 lipca 2023 😉

CZWARTEK [06.07.2023] – od rana na całym wybrzeżu słonecznie 🌞 W ciągu dnia na niebie pojawią się miejscami głównie chmury kłębiaste, a nad Zatoką Gdańską przejściowo również pierzasto warstwowe, zatem zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego ⛅ Na ogół bez opadów, jedynie na wschodnim wybrzeżu może po południu lokalnie przelotnie popadać. Temperatura maksymalna w zakresie między 20 a 22°C. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich.

PIĄTEK [07.07.2023] – sporo Słońca, zachmurzenie najwyżej małe 🌤️ lub umiarkowane. Od Świnoujścia po Hel i Krynicę Morską bez opadów! 😃Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C. Najcieplej na krańcach zachodnich wybrzeża. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z kierunków zachodnich.

SOBOTA [08.07.2023] – w pierwszy dzień weekendu od rana do wieczora na całym wybrzeżu słonecznie 🌞 z najwyżej małym zachmurzeniem. Bez opadów. Temperatura maksymalna ok. 20/23°C. Ponownie najcieplej na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z północnego zachodu.

NIEDZIELA [09.07.2023] – drugi dzień weekendu przyniesie również rewelacyjną słoneczną 🌞 pogodę na całym polskim wybrzeżu Bałtyku. Zachmurzenie będzie najwyżej małe 🌤️ Bez opadów. Temperatura maksymalna ok. 20/24°C.

Generalnie pogodę nad morzem w najbliższych dniach będzie kształtować niewielki wyż, który zapewni całkiem przyjemną aurę.

A co po bardzo słonecznym weekendzie? Wracam znad morza na Śląsk, więc … 😅 😉